| Elenaa9504 a întrebat:

Am o nelamurire.Am luat bac-ul din prima iar acum la facultate dau admitere,nu e pe baza de dosar. Daca se intampla sa nu iau proba aceea si sa fiu respinsa, mai pot incerca o data in toamna? in cea de a doua sesiune? Intreb asta pentru ca stiu ca acea sesiune este in special pentru cei care nu au luat bac-ul din prima

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Poti da si in toama, dar exista si posibilitatea sa intri la cu taxa din prima.

| Elenaa9504 explică (pentru abyssaria):

Aha,deci pot chiar daca nu am facut parte din a doua sesiune de bac. Multumesc frumos!

| Elenaa9504 explică (pentru abyssaria):

Si dosarul pe care l-am depus in momentul in care m-am inscris(si am fost respinsa ulterior)pot sa il ridic nu? si sa il depun din nou in toamna.

| abyssaria a răspuns (pentru Elenaa9504):

Da, poti sa-l ridici daca esti respinsa sa nu mai vrei sa ramai la facultate. Daca intri la taxa, exista posibilitatea sa intri apoi la buget deoarece sunt multi care depun dosar la mai multe facultati ( pentru a avea de unde alege apoi) iar apoi isi retrag dosarul.