| masly a întrebat:

Am o nelamurire si sp sa ma puteti ajuta.am preten de 3 luni, ne am certat rau o data si el mi-a spus ca nu ma iubeste, ca a stat ca mine numa pentru ca vroia sa ma... o data si sa imi dea liber, ca nu are timp de mine si ca m-a inselat de cate ori a avut ocazia. eu l-am intrebat atunci cum o putut sa stea ca mine 3 luni numa pentru ca vroia sa ma, si el o zis ca nu l cunosc e in stare de orce ca sa optina ce isi doreste.m-am despartit de el atunci, dar in ziua urmatoare m-a sunat sa ne impakam ca i pare rau ca toate lea SPUS LA NERVI si ca nimic nu e adevarat.de atunci se comporta ff frumos cu mine s-a schimbat mult!(apropo inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi)credeti ca chiar a zis la nervi tot si ca nimic nu e adevarat? mie mi asa de greu sa cred. voi ce ziceti? vreau si parerea unui baiat

Răspuns Câştigător
| Corinne a răspuns:

In locu tau nu as risca.sincer.ma bucur si apreciez faptul ca nu ai fost naiva incat sa ajungi in patu lui. Daca ti-a spus ca o vrut doar sa se culce cu tine si in plus te`o inselat de nenumarate ori eu nu stiu cum te mai poti gandi la ceva pe viitor impreuna cu el. Orice ti-ar spune ii clar ca minte... ii constient ce fata minunata pierde. dar fii desteapta si nu crede in tot ce spune.
Poate chiar il iubesti... dar sincer nu merita nici un gram din iubirea si respectul tau fata de el. Fate in fata lui indiferenta chiar daca iti va fi greu si lasa`l sa umble dupa tine pana ajunge in 4 labe.nu merita nici sa-l privesti.pe langa ca o fost atat de nesimtit incat sa-ti spuna in fata mai are si tupeul sa se poarte atat de frumos incat sa-l crezi... urata faza oricumsad
Nu trebuie sa mai speri la el sau sa te gandesti...in oricare alt moment vei da peste un baiat mai de "Doamne ajuta"care te va respecta si iubi asa cum iti doresti si cum meriti!kiss
Bafta!kiss

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca el este nesigur. Cel mai probabil simte ca tine la tine si l-a speriat lucrul acesta. Nu vrea sa ajunga sa investeasca sentimente in relatie ( lucru pe care nu l-a mai facut pana acum cu siguranta ). Din cauza aceasta a profitat intr-un fel de cearta aceea si ti-a spus acele lucruri din cauza acestei frustrari. Parerea mea este ca ar trebui sa ii accepti scuzele si sa continuati impreuna insa sa il asiguri ca nu mai vrei vreo scena de genul pentru ca dupa nu vei mai avea incredere in el. Daca el va fi in continuare dragut cu tine inseamna ca a inteles ca te iubeste si frustrarea aceeea de atunci de fapt a ajutat in consolidarea relatiei voastre. Eu sper sa fie totul bine si sa fiti fericiti impreuna.

| dulc3'maria a răspuns:

Exacthee heebabydollella are cea mai mare dreptatewinking

| daii a răspuns:

Eu cred ca e un nesimtit si nu merita sa ii dai a doua sansa. Poate si tu ai nervi cateodata si nu te apuci sa ii zici tot felul de chestii. Ce s-a gandit.ca te face din cuvinte.Cum mai poti avea incredere in el? Ce daca s-a schimbat?(sigur doar se preface). Nu ai zis tu "e in stare de orce ca sa optina ce isi doreste."? Lol, acum o intoarce pe toate partile. E nehotarat.NU merita sa ii oferi nimic, mai mult de atat sa i te oferi pe tine.Lasa ca nu au intrat baietii in sac.Si totusi, doar dupa 3 luni sa o faci cu el...nici nu il cunosti bine; drept dovada ce ne-ai povestit aici.
Gandeste-te bine si nu fa o prostie. Dai jet tu lui de acum.nu-l lasa sa-si bata joc de tine.Fi isteatawinking

by daiiwinking

| User a răspuns:

Sunt de acord cu babydonellalaughing

| Grimalkin a răspuns:

Eu cred ca nu stie ce vrea. sau poate si-a dat seama ca a gresit spunandu-ti asta si pana nu te, nu se lasa straight face

| broscutsaaa a răspuns:

Eu cred ca te iubeste. dar vrea mai tarziu si chestii mai intinme
Si probabil de aia a zis la nervi toate chestiile alea.
Tu stii cel mai bine.
Cum e el.
Trebuie sa ne dai mai multe detalii despre el si comportamentul lui happy

| Alecsandraa a răspuns:

Pai depinde de ce v-ati certat atunci, daca e un motiv grav atunci probabil ca a spus acele cuvinte la nervi. Dar daca a fost un motiv mic, si el a facut din tantar armasar, atunci poate chiar vrea sa te... straight face Dar indiferent de motiv, trebuie sa fii atenta la acele cuvinte cum ca nu se lasa pana nu obtine ce vrea. Acolo s-ar putea ca totusi sa fie ceva,. 'necurat' [n-am gasit cuvantul potrivit]. In orice caz, vorbeste cu el si intreaba-l totusi ce are de gand cu tine, mereu e bine ca intr-o relatie fiecare sa stie ce vrea partenerul de la el. Sper ca am fost de folos :*

| betty17 a răspuns:

Eu cred ca tot te vrea sa te...ai mare grija
ti-a zis odata pa...gata ajunge...si-a spus atunci ultimul cuvant.de ex daca un om loveste sau omoara un om la nervi, etc cui ii mai cere iertare?laughingtrebuie sa ne asumam faptele pentru ceea ce zicem, nu sa dam vina pe nervibig grin

succes

| masly explică:

Acum e total schimbat. mi-a spus ca sexul nu e qasa importatn intr-o relatie ca e dispus sa astepte pana sunt eu pregatita! ce sa cred?

| masly explică:

Ce ziceti? ma risk. o fac ca el dac imi da liber sau nu?

| 31957319 a răspuns:

Asculta (citeste ) povestea mea...
Eu am stat cu o fata aproape 6 ani, al 6 an eu eram in irlanda, luna ianuarie, pastram legatura telefonic, net, etc. In luna mai-iunie, dupa o conversatie la telefon, eu am simtit ca nu mai este a mea, inevitabilul avea sa vina. Eram constient ca perioada care eram placat, era prea mare, dar mai aveam nevoie de niste bani, si croiam sa o fac mireasa. In luna august, intr-o zi normala, in care o sunasem, ea imi spusese...
- Imi pare rau Adrian dar mi-am gasit pe altul.
- Eu am intrebat-o; esti sigura?
- Ea mi-a zis ca da.
- Am mai intrebat-o odata; Printes-o, esti sigura?
- Raspunsul ei fiind acelasi...
Imi curgeau lacrimiile pe fata, dar nu aveam ce face, eu stiind ca ea de fapt era cu el de 6 luni ( luna februarie ).
Am inteles-o, chiar daca relatia noastra era de 6 ani, nu mai suporta sa fie singura, o intelegeam...
A doua zi dimineata, pe cand imi serveam cafeaua, telefonul suna, pe display, era numele ei...
- Imi pare rau Adrian, dar nu stiu ce ii cu mine, Te iubesc, nu vreau sa te pierd s. a. m. d.
- Atunci am intrebat-o cum poti spune ca ma iubesti, cand tu esti cu, Cosmin de 6 luni de zile...
- De 6 luni imi spui ca ma iubesti, dar esti cu el de mana.
CONCLUZIE : ORICAT ESTI DE NERVOS ( CAZUL MEU ) NU AI CUM SA SPUI ASA CEVA LA O FEMEI CU CARE AI FACUT DRAGOSTE.winking

| babydollella a răspuns:

Eu cred totusi ca vrea sa te laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omu` la nervi si la bautura zice adevaru`! Deci... da`i viteza!happy Las`o`ncolo ca n`o fi singuru`! Normal ca s`a gandit si a zis a 2 a zis "hai s`o sun acum s`o "combin" la loc, o mint un pic si gata..." Tu decizi, eu in locu` tau n`as ierta asa ceva.happy

Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as putea ierta asta. Daca a spus asa ceva la nervi, trebuie sa te mai astepti la crize de genul acesta cand nu se va putea stapani si-ti va arunca alte insulte. Nici un baiat care place o fata cu adevarat, nu ii spune asa ceva. Faptul ca a avut curajul sa vina a doua zi sa va impacati dovedeste ca te crede slaba si lipsita de demnitate si, era sigur ca te vei impaca cu el. Daca te respecti, nu accepti frustrarile niciunui baiat. Cand este suficient de matur ca sa aiba o relatie bazata pe respect si sentimente si, este si educat, un baiat poate avea prietena. Pana atunci va avea doar relatii "cu circ" ieftin, cu frustrari cum bine zicea @bacemi, cu dorinte neimplinite care il bantuie si nu va face altceva decat sa raneasca pe cea care este mai puternica decat el. Un asemenea afront nu se iarta draga mea.

| doza a răspuns:

Ma care nu ati trecut prin aceasta situatie nu stiu ce pl tot va dati cu parerea... mai bine ati tacea din punct acesta de vedere...

| doza a răspuns:

Baiatu ala stie ce face nu trebuie sa dati voi sfaturi daca nu-l cunoasteti eu zic ca mai bine sar... si vede ea dupa ce se intampla eu il cunosc si stiu ce gandeste is tovaras bun cu el si ii un baiat destul de corect si arata bestial nu are rost sa-l subestimati si chiar tine la Masli mult si o iubeste mi-a zis mie in particular cand am discutat de fete si a zis ca niciodta nu vrea sa se desparteasca de ea si ca s-a schimbat mult de nici eu nu-l mai recunost cand ii faceam pana acum vreo 3 luni "Oferte" la fete venea fara nici o ezitare dar acum se gandeste de 2 ori si tot nu vine ca a zis ca ii prea draga sa o insele si o iubeste mult si cand face sala tot la ea i gandu ceea ce nu o facut niciodata pentru el sala pana acum sa o cunoasca pe ea conta cel mai mult mai presus ca si familia. Asa ca nu are rost sa va bagati unde nu trebuie nu stiu ea ce gandeste da parerile voastre sunt egale cu 0 ca nu-l cunoasteti deloc de abia il stiu eu de 16 ani dapoi voi...