| Anonima2k19 a întrebat:

Am o prietenă care are niște părinți exigenți. În sensul că nu acceptă că a crescut, că s-a maturizat cel puțin mintal, nu in totalitate și comportamental, etc. Din acest motiv, prietena respectivă își ascunde relația cu iubitul ei, deși s-au atașat enorm de mult și băiatul i-a arătat de numeroase ori că o iubește. Că nu profită de ea. O susține mereu in tot ceea ce face, acest lucru fiind de aseamenea reciproc. Prietena are aproape 17 ani, mai are o lună până ii face, și el are 19. Se înțeleg foarte bine, băiatul acceptă situația, el fiind un sentimental. S-au apropiat enorm de mult și moral, și fizic. Totuși, ei provin din medii diferite. Dar visează împreuna, gândesc departe, mie una nu mi se pare nimic greșit. Mă întreabă de numeroase ori și nu știu ce să îi răspund.,, Oare când aș putea să le spun? Îmi e frică să nu îl pierd și el are aceeași frică’’ Am nevoie de ajutor TPU. Sper ca v-am făcut în mare să intelegeți situația, pentru a putea să îmi oferiți și părerea voastră. Nu mai știu ce aș putea să îi mai zic și singura dorința e să o văd fericită alături de el. Băiatul a reușit să o motiveze în bine, să fie mai îndrăzneața, a învățat-o că, în viață ca să obții trebuie și să te implici, ea fiind o fire destul de închisă. Parcă i-a oferit plăcerea de a-și trăi viața intr-un mod minunat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există mulți părinți răi și proști pe lumea asta. Părerea mea este că el și ea ar trebui să meargă în fața locuinței părinților și să-și dea doua limbi în gură, doar așa părinții ei o să înțeleagă că nu pot atât de ușor s-o conducă pe fiică-sa și de acolo o să pornească drumul spre normalitate.
Unii au pâinea dar nu au dinții și alți au dinți frumoși și mari dar n-au pâinea. ))