| Genevaaa a întrebat:

Am o prietenie ciudata. De 4 luni m-am imprietenit cu un baiat, ne-am cunoscut pe parcurs, am devenit cmbp laughing Dar am inceput sa ne certam des si din orice, din ce in ce mai rau si nu inteleg totusi cum ajungem sa vorbim din nou dupa cateva ore sau o zi laughing. In urma cu cateva zile ne-am certat mai rău si mi-a vorbit foarte foarte urat, am si varsat cateva lacrimi inainte sa ma culc. Dar totusi nu puteam sa fiu suparata pe el si nu e genul meu sa nu ma razbun dupa astfel de fapte. Dar iar am inceput sa vorbim incet-incet fara sa mai aducem vorba de ceea ce s-a intamplat. Chiar si ieri ne-am certa urat dar azi am reinceput sa vorbim si sa radem. Nu il plac, tot ce apreciez la el e ca nu e libidinos si ca ceilalti baieti pentru ca prin zona mea e plin de alții. Dar totusi nu inteleg, isi si schimba dispozitia foarte des si trebuie sa ma schimb o data cu el, dar eu eram genul care isi păstra stările laughing. Nici la personalitate nu ne potrivim, el vb mult, eu mai puțin, dar totusi ceva ne leaga. Pentru ca tot ajungem sa vorbim oricat de urat ne am vorbi. Voi ce spuneti de asta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Să ai o discuție cu el și să-i zici că te deranjează lucrurile respective și să n-o mai facă că până la urmă tu îl respecți și trebuie să primești același respect înapoi.
dacă nu-i convine, să se ducă să facă așa cu cine îi permite. tu acceptând lucrurile astea nu faci decât să-i dai undă verde să se poarte cu tine cum are chef. dacă vrei să-ți petreci timpul fiind în continuare rănită și tratată după fițele unuia, n-ai decât dar măcar nu te mai plânge.