| alexandrul_3444 a întrebat:

Am o problema asa de socializare. Dau funda celui mai folositor si detaliat raspuns.Nu prea stiu cum sa abordez o fata, ceva pareri, adica stiu sa vorbesc pana la prima intrebare care e "ce faci?" si atat...in rest ma "blochez" ceva idei?

Răspuns Câştigător
| yoachimy a răspuns:

Buna Alexandru! In primul rand, nu trebuie sa-ti faci textele de-acasa. Toate ar trebui sa vina de la sine, teoretic laughing. Dar te inteleg perfect, desi vorbesc din perspectiva unei fete. Nu este o problema de socializare, este pur si simplu sentimentul ala naspa ca nu prea stii cum sa abordezi. Banuiesc ca vrei sa stii asta, avand o fata de care-ti place si nu prea stii ce sa o intrebi ( de obicei numai cu persoanele de care ne place ne blocam big grin ). Sa stii ca fetele adora complimentele, fie ele banale precum " e dragut tricoul happy " sau " iti sta bine parul azi ", sau "nu ti-am remarcat ochii pana acum, sunt chiar frumosi ". In al doilea rand, incearca sa-i aflii pasiunile, punandu-i mai multe intrebari legate de hobby-urile ei ( cu intrebari de genul " tu faci vreun sport in afara scolii? " ) si ai sa fii surpins de cat demulte subiecte de discutie se desprind dintr-o simpla intrebare. Sau ai putea sa organizezi niste iesiri in oras cu prieteni comuni : atunci e cel mai usor de vorbit, pentru ca vine fiecare cu cate un subiect de discutie, si ceilalti doar adauga idei cum s-ar zice big grin.( Am spus cam multe laughing, dar sper sa-ti prinda bine big hug )

1 răspuns:
| onlyforme a răspuns:

Salut pai cum sa iti spun acum depinde cand vorbesti cu o fata trebuie sa fi tu insuti sa te uti la ea nu pe pereti sau altundeva ca asa o sa te respinga multe fete, daca vrei sa fi cu o fata te duci direct si ii spui in fata ca doar nu ai nimic de pierdut.Dar cel mai mult trebuie sa fi tu insuti sa fi in apele tale ca doar nu mori daca vorbesti cu o fata sau alte chesti. Funda xD?