| LiveInColour a întrebat:

Ce sa fac? sunt cu prietenul meu de 3 luni si mi-a zis cu ii sunt cel mai scump pe lume. multe. am facut multe impreuna. recunosc. ne-am mai si certat. dar acum e plecat de aproape 2 saptamani in italia si nu a dat nici un semn de viata de 1 saptamana. e cu sora lui. acum am aflat de la prietenul lui cel mai bun ca a vorbit sora prietenului meu cu prietenul ei si zicea ca ea vine cu mama ei acasa. dar nu stie cand. si el vine tocmai de sarbatori. ce sa fac sa uit tot si de fiecare data cand e ceva trist la tv sau o melodie trista incep sa plang? sa evit asta. simt ca innebunesc. il iubesc si... am facut atatea impreuna... nu stiu ce sa mai faccrying va rog. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu mai fi trista, stiu ca e greu, fostul meu iubit a fost plecat 3 luni si am plans foarte mult din cauza lui... dar e ciudat ca el nu te-a contactat timp de o saptamana... daca ii pasa de tine, atunci tine legatura cu tine...imi pare rau pentru tine. dar ai sa vezi k totul va fi bine...stiu cum e, te inteleg perfect, dar tebuie sa te resemnezi si daca il iubesti mult, asteapta-l, suna-l tu, fa cumva sa afli vesti de la el, dar daca nu raspunde, atunci asteapta, poate are si el cv probleme, nu inseamna ca nu ii pasa de tine neaparat.

6 răspunsuri:
| denisa_4752 a răspuns:

Te cred...sincer! stiu ca e greu, il vei uita pana la urma, totul e sa ai vointa! incearca sa nu te mai gandesti, uita te la filme vesele, iesi afara, stai de vb cu prieteniihappyfa lucruri care iti plac si cand iti vine sa plangi spune in sinea ta ca esti tare si o sa treci peste asta! bafta:*

| LiveInColour explică:

S`au schimbam planurile... am aflat ca vine tocmai la vara:-

| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Eu sunt impreuna cu prietenul meu de un an si el a plecat acum cateva zile in spania si mie mi-e dor de el va sta 6 luni... tuh ce crezi ca fac pana atunci .nu prea ies din casa dar eu cu prietenul meu pastram legatura nu stiu ce sa zic la tine daca sora lui a vb cu pr ei atunci te duci la pr a lu sora lui ii ceri numarul si il suni tuh ca nu iti ia multwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate. E foarte greu cand esti indragostit. Implica-te in activitati care-ti fac placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 3 luni sau de 3 ani? cate ati putut face impreuna in 3 luni, daca nu te-a sunat inseamna ca, s-a cam sfarsit, povesteste unei prietene, poate mamei care va intelege, dar o relatie atat de scurta nu trebuie sa te afecteze asa de tare, nu va mai deschideti sufletul fetelor atat de repede, afectiunea trebuie sa ajunga ultima intr-o relatie, la inceput vedeti daca partenerul este constant, daca va puteti baza pe el, daca este punctual, daca nu minte (ma rog in niste limite ), daca n-are si alta prietena, daca nu sunteti decat o partida de moment, etc, si pe urmaaaaaaaaaaaaaa, puneti si suflet, altfel ajungeti sa suferiti degeaba, adica in relatia asta draga mea ai fost singura.

| yachtmanblue a răspuns:

Mergi mai departe...traieste-ti viata.