| Alexandra2383 a întrebat:

Am o problema care ma deranjeaza foarte mult. Am 13 ani,parintii mei sunt divortati iar eu am ramas cu mama si cu fratele meu,insa mama si-a gasit pe altcineva iar el vine in fiecare vineri-sambata la noi si sta cateva zile... uneori incearca sa imi dea palme la fund de fata cu mama (va rog sa nu radeti,e foarte serios),iar la plecare mereu ma pupa pe gat tot de fata cu mama. Nu stiu ce sa fac avand in vedere ca mama este orbita de dragostea pe care o are fata de el. Sa nu mai zic ca, in august cand am plecat la Sibiu cu el, mama si fratele meu imi faceau poze de la spate.

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Fara sa mai stai pe ganduri sau sa te gandesti la urmari, te duci la politie si le povestesti cu lux de amanunte ceea ce se intampla.
Daca iti este mai usor, cand te duci la politie ii spui "as dori si eu sa vorbesc cu o doamna politist. Nu ii pot spune unui domn asta. Este o problema delicata" si ii explici doamnei politist tot tot si ca te pipaie si ca mama ta nu vede lucrurile astea sau ca e de acord chiar, nu stiu ce se intampla acolo. Nu uita sa ii spui "poate este pedofil" ca sa inteleaga exact ce vrei sa spui. Si ii spui ca nu stii ce sa faci. Te asigur eu ca doamna politist te va intelege si te va indruma ea ce trebuie sa faci big grin
Daca nu te duci la politie acel om isi va permite si mai multe lucrui si s-ar putea (daca e intr-adevar pedofil) sa devina chiar violent sau sa se dezbrace in fata ta etc.
Daca iti e frica sa mergi la politie pentru ca iti e frica de el, ii spui doamnei politist "imi este frica ca ar putea sa imi faca rau daca afla ca am spus la politie asta "

Nu mai sta pe ganduri!

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu stai aproape de el, să respingi intimitatea.

| Alexandra2383 explică (pentru sadrian46):

Daca fac asta, mama o sa faca o criza foarte urata..am mai discutat cu ea si a tipat la mine

| sadrian46 a răspuns (pentru Alexandra2383):

Să facă criză mare de tot. Ai dreptul la intimitatea ta, la viața ta. O să țipe până răgușește.

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu tatăl tău cum te intelegi? Eventual sa ia el custodia ta dacă va intelegeti bine. Dacă ii spui mamei e posibil sa te creadă dar dacă zici ca e îndrăgostită prea tare de el e posibil sa nu vrea sa vadă adevarul.

| Alexandra2383 explică (pentru Nirvanaaa):

Cu tatal meu biologic n am mai vorbit de 1 an, nu ma cauta si nu ma vrea am incercat sa iau legatura cu el. cat despre iubitul mamei mele, incearca sa ma cumpere cu dulciuri si altele.

| UnDiavol a răspuns:

Alexandra mergi la poliție fratele tău este mizerabil și tatăl tău vitreg este mizerabil niște Bolnavi mintali stai departe de ei anunța la poliție comportamentele lor și spune-i urgent lui mama ta nu este normla ai grija nu mai sta prin preajma lor Alexandra nu este normla Absolut deloc cum se comporta spune-i mamei tale urgent!

| Alexandra2383 explică (pentru UnDiavol):

Fratele meu are 18 ani si imi ia mereu apararea, n-am probleme cu el.i-am spus mamei mele ca ma deranjeaza cum se comporta iubitul ei cu mine, iar ea a inceput sa tipe si sa mi spuna ca nu i controlez eu viata.

| UnDiavol a răspuns (pentru Alexandra2383):

Eu zic sa procedezi cum sti tu mai bine pentru tine sa ai grija Sa nu pe mai permiți asemenea gesturi ai grija de tine

| UnDiavol a răspuns:

Am uitată să-ți spun sa spui și de poze câți Face handicapti Aia 2 bolnavi mintali poze Animalul ăla bolnav mintal săi zici lui mama ta și dacă nu înțeleg spune la poliție urgent!

Sa stai departe pentru tot deauna de aia 2 nu sunt normali nici oameni!

| OanaDD a răspuns:

Daca ai posibilitatea mergi la tatal tau.

| Alexandra2383 explică (pentru OanaDD):

Din pacate nu pot face asta, n-am mai vorbit cu el de mai bine de un an.Nu ma cauta si nu ma vrea, am incercat sa l contactez dar degeaba

| OanaDD a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie (mai putin partea cu atinsul si poze), daca vrei scrie-mi mesaj.
Pupici!