| amorezul17 a întrebat:

Am o problema cu care multi se confrunta...Sunt un tip de treaba dar cand se ia unul de mine ard si-mi vine sa-l bat pana cade jos, dar nu pot face asta mi-e frica de ce-o sa pateasca, ma tot gandesc ca daca o sa-l l-as cu sechele sau chiar mai rau de atat,pur si simplu sunt unii copii care fac misto de mine si desii ii pot bate pe toti la un loc retin sa-i lovesc desi ei ma lovesc dar eu nu ripostez, nu stiu ce sa fac, am ajuns sa fac gauri in pereti la cati nervi am avut si-am zis ca-n ziua urmatoare o sa-i rup in bataie dar i-am iertat crying si pur si simplu nu-i mai suport.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Buna.
Prietenul meu dintr-un acces de furie (mai bine zis din prostie, pentru ca tipu' nu'i facuse nimic) i-a dat un pumn unui tip care a cazut inconstient si a dat cu capul de beton. Cred ca stii ce a urmat. Politie, dosare, ancheta, amende, parchet, judecatorie, chestii.
Cred ca iti este greu sa te abtii, dar ar trebui sa incerci sa-ti canalizezi furia pe ceva (cel mai bine pe ceva pozitiv), nu stiu ce sa-ti spun sa incerci... Stii cum se zice, cel mai destept cedeaza. Daca cineva isi bate joc de tine prefate ca "prinzi la gluma" si razi si tu de ce spune si nu lua nimic in serios happy. Daca o sa vada ca nu te deranjeaza (pentru ca asta incearca sa faca, sa te calce pe nervi) o sa inceteze. Poate nu din prima dar asa o sa se intample...
Nu lua totul in serios si nu rezolvi nimic cu bataia, mai mult iti faci probleme.

Sper ca te-am ajutat kiss. Ai grija de tine.

Si apropo, nu lua in seama ce spune Victor la raspunsul lui, este GRESIT!

| amorezul17 explică (pentru TinaDeea):

Ai idee in ce sa-mi canalizez furia? Mi-am distrus mobila din casa de furie si-am cumparat alta acum.Imi e sa nu repet iar greseala si daca ma apuc de un sport gen box sau altele cu batai nu ma las pana nu-l vad pe acela lat...Mi-am facut un sac de box, si l-am distrus straight face

| TinaDeea a răspuns (pentru amorezul17):

Nu stiu ce sa zic, daca spui ca te enervezi atat de tare nu pot sa-ti spun sa numeri sau ceva happy. Poti incerca cu o bila de cauciuc? Adica s-o strangi in mana cand te enervezi?
Eu, de exemplu, am o floare in ghiveci happy (bine, stiu ca tu esti baiat si tu te enervezi diferit de mine ) si cand ma enervez sau ceva "sap" pamantul la floare (cu un creion de exemplu) si incerc sa imi pun toata atentia in a nu "lovi" floarea, dar pe tine nu cred ca te-ar ajuta. Ma mai gandesc si revin happy

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Chiar esti asa bun sa-i bati pe toti?!
Si totusi, asa slab de inger...
Poti sa-i ignori pur si simplu, indiferenta chiar doare pentru unii.
Ei vad ca esti afectat si din acest motiv continua.
In zilele noastre fara bataie nu prea rezolvi probleme de genu, chiar daca nu e cea mai buna solutie...
Acum tu decizi ce faci, dar numai fa ceva.
Succes!

| amorezul17 explică (pentru ROB3RT89):

Da sunt bun, facut fizic, dar parca tot nu pot sa dau un pumn... Am o trauma din scoala cand l-am batut pe unu care tot din aceeasi cauza s-a intamplat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu multa lume are problema asta, doar cei ca tine care stau prost cu nervii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta cind ei o sa inceapa sa se ia de tine si bateti joc de el atunci tu il enervezi il va incepe bataia tu vei ave motiv ca el a inceput si cind esti nervat mai rau gindesti chiar daca crezi inversul.

| CostaMate a răspuns:

Razbunarea e arma prostului si te cred pentru ca si eu simt la fel, lasa-i ca pe ei, trebuie sa te poti autoapara si nu sa demontrezi ca poti bate pe unul si pe altul, nu uita sa fi domn este o intamplare sa fi om e lucru mare