| Ionel221 a întrebat:

Am o problema gravasad si nu mai pot rezista.
Is o persoana mai timida si de fiecare data cand is in preajma unor fete ma rusinez si nu pot sa le privesc in ochi mai mult de 1 secunda. Ceva ma opreste. Cand sunt in autobuz si sunte fete frumoase pe acolo. la fel. ma uit la una 1 secunda si dupa aia intorc capu. si-mi bate si mai tare inima. Nu stiu de ce.
Nu prea m-am impacat eu cu fetele asa bine, dar ar trebui sa fie o solutie pentru asta.

Am vazut ca si unele fete din clasa se uita la mine dar nu stiu eu sa reactionez cum trebuie crying va rog mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Off off, ce ne facem noi cu timiditatea asta?:*

In primul rand, daca ramai asa timid de felul tau o sa ajungi sa devi anorexic, adica sa numai iesi din casa, sa numai te duci la scoala...

In al doilea rand, baiat + fata = iubire. Nu da cu sutul la ocazia asta...

Fa-ti prieteni care sa te sustina... o sa vezi ca asa o sa mai prinzi curaj.

Bafta si anunta-ma ce faci :*

| Ionel221 explică (pentru Aleqa):

Multumesc. de raspuns. am sa incerc sa am mai mult curaj cu fetele.
Eu nu prea intru in discutie cu ele pentru ca nu ma simt sigur pe mine. adica poate o sa rada de mine poate nu o sa zic ceva corect. si tocmai de asta.

| Aleqa a răspuns (pentru Ionel221):

Daca faci o greseala, e suficient ca macar ai incercat. :*
O sa fie totul bine, a-i sa vezi.

6 răspunsuri:
| abcabcabc a răspuns:

Incearca sa-ti calmezi emotiile sa le stapanesti si sa le eliberezi la momenrtul potrivit ( asa cum furia poate fi folosita pentru ceva constructiv )

| Ionel221 explică:

Da nu-i chestia de ras. ca eu nu pot sa ma uit la ele. ca ma emotionez happy

| rapforlife a răspuns:

Scoate-ti ochii, macar acum n-o sa mai ai de ce te rusina happy

| Rammadam a răspuns:

Stiu sentimentul...
Eu in secunda aia ma uit la ele si daca se uita si ele la mine fac o mutra mai urata laughing si le fac sa rada tongue