| Maraaa a întrebat:

Am o problema. imi place de un baiat inca din scoala primara, am fost foarte buni prieteni pana intr-un timp, cand ne-am mutat in generala la scoli(licee) diferite. Obisnuiam sa ne vedem in fiecare zi, sa vorbim pe mess, dar de cand e la liceu a inceput sa se uite la mine de SUS. se considera cu mult mai superior decat mine in toate. De la un timp nici nu ma mai baga in seama pe strada cand e cu prieteni, colegi, la telefon imi da ocupat tot timpul cand am nevoie de un sfat prieteneste.cred ca incearca sa ma uite.am uitat sa mentionez ca este mincinos si se crede smecher. cand il vad cu parintii lui pe la mall, magazine il salut si ma saluta inapoi, si cand il invit la mine in cartier sau ii propun sa mergem la un film, refuza si zice ca poate alta data, gandindu-se ca eu o sa cred ca el e o persoana importanta si ocupata. singurele dati in care ne vedem este atunci cand nu il baga ceilalti prieteni ai lui de liceu in seama (niciodata nu il abga in seama dar asta vrea el sa para, ne vedem cam de 1-2 ori pe an). mi-a dat si ignor pe mess si spune ca nu stie despre ce vorbesc. tot timpul m-am gandit cum sa ii spun ca e chiar nesimtit, prieten fals, mincinos si fatarnic... dar cand incerc sa-i zic tot ce se intampla neaga tot si pleaca suparat si peste 4-5 luni imi spune *hai salut*. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa pastrez legatura cu el? Inca mai tin la el, dar ma face sa sufar. ce ar trebui sa spun ca sa-i deschid ochii si sa-l fac sa se simta prost si vinovat? va rog frumos sa raspundeti daca aveti idei.

(mersi ca ai citit) Funda pentru. cel mai bun sfat!

Răspuns Câştigător
| M3lania a răspuns:

Eu consider ca nu trebuie sa incerci sa te imprietenesti cu cineva daca are un astfel de comportament. Ma intreb cum de sentimentele pentru el nu ti-ar trecut daca el se comporta in felul asta. Nu-ti face griji.Vei trece si tu la liceu si poate atunci va fi el cel care te va cauta.