| Minzatu_Mihaela_1998 a întrebat:

Am o problema mai intima ce sa fac trebuie sa merg la mare si mie mi-a crescut parul pubian si am cam mult si mi se vede prin slip nu vreau sa ma epilex sau sa ma fac cu lama AM 12 ANI SI SUNT FAta

Răspuns Câştigător
| julijulia a răspuns:

Ia-ți un costum de baie negru sau alta culoare închisa și mai grosuț și nu se va cunoaște nimic. Daca totuși nu vrei sa renunti la costumul tău de baie cred ca va trebui sa te epilezi. Sau sa improvizezi ceva iei o eșarfa frumoasa sau ceva și o legi în jurul chilotului ca un fel de fustița cu nod pe o parte și nu se va cunoaște nimic. Oricum am observat ca se poarta foarte mult.

5 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Dacă chiar nu vrei să te epilezi (însă îţi recomand), atunci încearcă o cremă depilatoare. E mult mai bună şi eficientă ca lama, însă mai proastă decat epilarea cu ceară/epilator.
Însă ţi-o recomand pe asta pentru început, îţi lasă pielea mai fină şi nu ţi se înroşeşte ca atunci după rasul cu lama. Ce-i drept, ţine doar cam 2 zile.
Sau, dacă nu vrei să îţi cumperi o cremă depilatoare, fă-te cu lama dar imediat după ras dă-te cu o cremă calmantă, ori ceva cu gălbenele, ori o cremă specială pentru zona intimă.
Altfel o să ţi se înroşească, o să te mănânce şi nu o să fie o privelişte prea bună pe care s-o arăţi când te duci la mare.

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa iti cumpere chiloti de genul asta -> http://www.google.ro/......tp?/imgres sau cere-i voie sa te lase sa te epilezi.

| tessa01 a răspuns:

Pai nu ai alta optiune numai sa te epileziwinking

| elennnna a răspuns:

Daca nu vrei sa te razi alegeti costumul de baie cu grija... sunt foarte multe modele

| Minzatu_Mihaela_1998 explică:

Sunt bune toate dar mi-am cumparat un nou costum multumesc pentru raspunsuri