| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si s, ar putea sa iau problema de par!
Asa zisa mea cumnata adica iubita fratelui iubitului meu ma enerveaza nu o suport. Este fitoasa infumurata si tot timpul ridika din sprancene si stramba din bot o adevarata pitipoanca, se uita in scarba si se crede foarte importanta am zis ca are ceva cu mine de se uita asa ciudat dar toata lumea spune acelasi lucru.Am incercat sa evit pe cat se poate intalnirile cu ea pentru ca ma scoate din sarite si imi strica ziua, am incercat sa nu ii dau atentia dar am si eu rabdarea mea isi d aochii peste cap se uita la mine in scarba. Cred ca totul a inceput la o petrecere cand ne,am intalnit si mi s,a parut ca se baga inb seama prea mt cu prietenul meu, poate sunt si geloasa da e frumoasa nimic de zis dar comportamentul e problema si faptul ca pr meu ii dadea atentie adica mi s, a parut ca o cam place desi el zice ca nu.Intr,o alta zi am mers la pr meu acasa la un gratar si era si pupaza cu o prietena de a ei a pus capac la tot acea intanire, s,a apucat sa ne serveaza din tort si pune pe farfuiute si dadea la fiecare in parte mi s,a parut de prost gust faptul ca si,a pus cea mai mare bucata si floricica dp tort si s, a servit prima. la toti le zicea" poftim, sa ai pofta, x uite e pentru tine, " si mie mi, a cam trantit farfuria pe masa. Plus ca ea la masa tot timpul se uita la mine si la prietenul meu si ma analiza din cap pana in picioare si cum spuneam ridika din sprancene.

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Știu cum e, dar la mine e cu mătușa vitregă.
Adică sora iubitei tatălui meu.
E cea mai mică, are 25 ani, și e exact că cumnata ta.
Între noi nici nu e o diferență foarte mare și de'aia.
Știu cum e atunci când simți că vrei să o iei de păr dar te abții când te gândești că într-un fel sunteți rude și că așa te-ai cam certa și cu alte persoane. [ în cazul meu cu tatăl meu, în al tău cu iubitul tău].

Eu zic să încerci să o eviți la început, adică să lași de la tine, de tot de tot, să nu-i dai nicio privire când ridică din sprâncene sau alte gesturi de genul.
Dar dacă vezi că, continuă cu chestii din astea, ai putea vorbi întâi cu iubitul tău.
Că așa dacă i-ai zice direct ei verde în față poate s-ar termina cu o mare ceartă, și nu cred că vrei asta.

Pupici kiss

| Anna17789 a răspuns (pentru LoveForShania):

Imi vine sa ii bag un picior pe gat, nu as avea cum sa ma cert cu iubitul meu pentru ea nimeni din familia noastra sa zic asa nu o suporta doar iubitul ei care vad ca s.a cam saturat si el de ea. Multumesc frumos pentru sfat.

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Ai uitat sa pui intrebarea laughing Nu stiu ce te enrveaza mai mult, intreaga ei persoana sau doar sprancenele ei cu personalitate (d'oh).
Cel mai bine ar fi sa o eviti (poate chiar are ceva cu tine...crede ca sunteti intr-o competitie gen "cine are cea mai ce iubita", din moment ce prietenii vostri sunt frati... oricum, cine stie in ce directie merge mintea ei).
Daca nu o bagi in seama, nu va dura prea mult timp si va izbucni (tipele ca ea cauta tot timpul un motiv de disputa), zambeste-i triumfator si las-o in lumea ei.

| OnlyMeMihai a răspuns:

Incearca sa nu fii prin preajma cand este si ea.