| anonimmmsdadsa a întrebat:

Am o relatie de 11 luni cu o fata, de 5 zile ne certam la rand, ea vrea impacare dar eu o tin tare pe un orgoliu de kkt.Chiar daca as vrea sa ma impac, nu stiu ce sa mai vb cu ea, nu mai am subiecte chiar daca tin la ea.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Estherms1 a răspuns:

Buna! Dacă sunteți de atât timp împreună și dacă într-adevăr ții la ea, ai putea începe prin a analiza motivul certurilor din ultimele zile. Daca sunt probleme serioase, încearcă să lasi orgoliu deoparte, având în vedere ca ea a facut primul pas spre împăcare si sa discutati despre acestea.Chiar daca nu agungeti la o concluzie clara, comunicarea va va face bine. Daca insa v ati certat din nimicuri, incearca sa treci cu vederea si sa iti dai seama care din voi a fost elementul recalcitrant in toata povestea asta.In cazul in care e vorba despre ea, poate e intr o stare tensionata zilele acestea.Incearca sa afli de ce se simte asa. Daca e vorba despre tine cere ti iertare și roag o sa ti fie alaturi in depasirea problemelor care te framanta.
Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu mai vrei să fii cu ea atunci las-o.

| AndaAlexandra a răspuns:

Tu trebuie să știi ce îți dorești. Daca o mai vrei sau nu. Daca nu o mai vrei spune-i clar și gata, nu mai complica lucrurile. Pierzi timpul aiurea, nu doar pe al tău dar și pe a ei.
Și în plus, intr-o relație nu trebuie sa ai un subiect anume. Nu în asta constă o relație. Totul vine de la sine.

| anonimmmsdadsa explică:

M-ai ajutat, o sa incerc dar mai vreau sfaturi.