| BlackStar99 a întrebat:

Am observat in ultima vreme ca tot mai multi oameni nua au facebook sau doresc sa-si blocheze/stearga conturile.(nu ca ar fi un lucru gresit ).De ce?

Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

In primul rand din februarie,facebook a pus public orice anunt,intrebare,raspuns, status, avatar orice postezi tu te va urmari pana in instanta. Daca furi sau omori pe cineva si ai "glumit" cu chestia asta acum mult timp pe facebook - se va folosi impotriva ta la tribunal.
Pe langa ca e pierdere de vreme dauneaza si psihic, doare sa il vezi pe x si y cu z, doare sa vezi ca ala are casa masina si femei iar tu nu stii ce sa mai postezi. A devenit mult prea personal facebook-ul.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru că au lucruri mai importante de făcut, nu mai au nevoie de așa ceva și coenștientizează faptul că facebook-ul nu înseamnă viață.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca este o pierdere de timp, si s-a demodat, mai toti pun acelasi gen de poze, statusuri peste statusuri, deci mai nimic nou, si odata si odata te plictisesti.