| Nistor_Madalina_1980 a întrebat:

Am pierce in limba de ieri seara! 12 ore nu am mâncat, asa cum mi s-a zis sa nu o fac.
Acum ca au trecut 12 ore si mor de foame, ce anume pot mânca?laughing))) Cică lactate nu, dar cat timp nu pot manca lactate?laughing Vreau sa raspunda aici doar cei ce au avut! Nu am chef sa vina altii cu comentarii aiurea

Răspuns Câştigător
| andreeabobo a răspuns:

Si eu am pierce in limba si o sa iti spun din experienta mea.
Mi s-a spus sa nu mananc decat supe etc... Intr-adevar sa eviti lactatele. Am incercat mancare cat mai moale, gen paste sau piure dar era asa de umflata si amortita limba incat ma durea si nu simteam ce am in gura si imi muscam limba, inghiteam pur si simplu si mi s-a parut ca nu e sanatos. Asa ca am mancat cartofi prajiti sau lucruri mai crocante. Trebuie doar sa fii atenta - dar asta a mers pentru mine pentru ca macar simteam ca mestec. Stiu ca suna ciudat dar asta a functionat pentru mine. Am mancat si gogoasa, si sandwich. Mai cu greu pentru ca a doua si a treia zi mi se umflase foarte mult abia tineam limba in gura laughing - dar nu am murit nici de foame.
Doar ai grija sa mesteci usor. Si sa iti iei timp pentru a manca sa fii sigura ca nu te doare etc.
Lactate poti sa mananci dupa 3-4 zile.

1 răspuns: