| Happy33 a întrebat:

Am plasa de tantari la fereastra si cand am vrut sa o inchid azi dimineata am fortat-o si mi s-a rupt dreptunghiul acela de care tragi ca sa inchizi. Cum as putea sa inlocuiesc partea care mi s-a rupt? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

O bucata de lemn sau orice doar sa aiba forma acea si o insurubezi in bucata de metal sau...mai bine lipesti cu picatura/supergluee si dupa lipesti cu scoci si poti acoperi dupa cu pasta corectuare ca sa nu se observe repede. sunt f multe posibilitati insa cea mai eficenta este sa prinzi altceva in locul acelei bucati de preferat ceva de aceeasi culoare

| Happy33 explică (pentru Criist_Cristi_1996):

Nu imi pasa sa arate bine. Vreau doar sa inlocuiesc cu ceva. Daca imi zici si cu ce iti dau funda. Multumesc

| Criist_Cristi_1996 a răspuns (pentru Happy33):

Ia o bucata de plastic sau lemn si lipeste cu un adesiv puternic gen silicon sau ce a mai buna varianta prinde cu surub

| Criist_Cristi_1996 a răspuns (pentru Happy33):

O bucata de metal sau plastic si lipesti cu silicon sau mai bine prinzi cu surubu