| loligabyi a întrebat:

Am plecat de acas pentru un baiat pentru ca parintii mei nu ma lasau cu el nicaieri si nu prea le convenea ca sun cu el...ma suna si ma ameninta, eu as vrea sa merg acasa dar mi-e frica de ei deoarece o sa ma maltrateze daca merg... ajutati-ma va rog cu un raspuns sau o sugestie! 1

8 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Depinde cati ani ai...daca poti sa ne spui ar fi foarte bine. Daca esti mica nu ai procedat corect pentru ca nu ai de unde sa stii ca vei ramane cu el, deci trebuie sa te intorci acasa cu orice risc. oricum nu pot sa-ti dau un sfat pana nu-mi zici ce varsta ai.

| loligabyi explică (pentru dincolodevise):

Pai am 17 ani si totusi ma trateaza ca pe un copil de 6 ani...recunosc ca am gresit dar nu pot sa ma intorc deoarece ei ma ameninta ...deci n-am nici o idee.

| ThatGirl19 a răspuns:

Vaiii ...In primul rand nu trebuia sa fugi laughingniciun baiat nu merita big grinIn al doilea rand incearca sa telefonezi parintilor si sa aungeti la un numitor comun pentru ca fara sprijinul lor esti varza big grinfundita te rog?

| xCarolina a răspuns:

Cum adica sa te maltrateze? Cel mai bine te-ai intoarce acasa, draga mea.Cu singuranta ai sa primesti o pedeapsa pentru ca fapta ta e destul de grava si i-ai ingrijorat mult pe parintii tai.Pe de alta parte, probabil lucrul acesta le va da de gandit si vor realiza ca esti adolescenta si ai nevoie de putin libertate.Aceasta libertate venind, evident, intr-o oarecare masura, deoarece inca esti un copil pentru ai tai, chiar daca ai inceput sa experimentezi placerile primelor iubiri.Te sfatuiesc ca o vreme de acum in colo sa nu mai intinzi coarda si in timp totul se va rezolva.L-ai prezentat pe acest baiat parintilor tai? Poate ar ajuta daca ar stii cu ce persoana iese fiica lor.Mult succes!

| loligabyi explică (pentru xCarolina):

Da il cunosc parintii mei pe acest baiat, dar au ceva cu el...iti spun eu ce, ei or vrut sa ma combin cu un baiat anul trecut pentru ca mai tarziu sa ma casatoresc. Eu evidend ca numi placea de el mai ales ca era cu 10 ani mai mare nu am vrut,si m-au batut pana ce mi-am pierdut cunostinta, chiar de ziua mea. Poate nu ma crezi dar asemenea situatii nu le intelege nimeni, mai ales sa le creada cineva! multumesc de sfat!

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Bai. nu va inteleg pe voi fetele, care faceti asa ceva, ma mir ca nu ti-ai pus streangur de gat sau ceva. E penibil! Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parinti tai acum, dar oricum, de maltratat tot o sa te maltrateze, pentru ca ai gresit. Data viitoare sa nu mai faci asta. Frate, generatia noastra se duce de rapa rau de tot!

| Dragon01 a răspuns:

Gandestge-te bine si apeleaza la un centru de protctie a copulului, vorbesti acolo cu un psiholog care te va intelege si apoi impreuna cu psihologul veti gasi 100% o rezolvare.

| Scarecrow a răspuns:

Intoarce-te acasa, pana la urma urmei te vei intoarce in sanul familiei tale.Din punctul meu de vedere esti in mai mare pericol de a pati ceva rau in situatia in care esti plecata de acasa iar motivul pentru care ai recurs la acest gest. sa fim seriosi, e o tampenie.
Sfatul meu e sa te intorci acasa cat mai degraba.