| anonim_4396 a întrebat:

Am prieten de aproape o luna, dar mama nu e de acord cu relatia noastra. Sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Mai,sincera sa fiu, esti la varsta potrivita, ai putea avea un prieten in toata regula.La 17 ani mai toate fetele au prieten, iar asta inseamna ca motivul pentru care mama ta nu vrea sa stai cu acest baiat este altul, nu varsta.Eu zic ca in continuare, sa vorbesti cu ea ramane cea mai buna optiune.Vezi ce o deranjeaza, poate poti face ceva in privinta asta si o poti face sa isi schimbe parereawinking. Totul depinde de tine, insa nu incerca sa o faci pe mama ta sa il placa, asta doar daca stii sigur ce fel de persoana este el si ai incredere deplina in elhappy.O zi buna!

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand ar trebui sa aranjezi un fel de impacare intre mama si prietenul tau. Daca tii al el si el tine la tine, este pacat sa va despartiti dar in acelasi timp, nici sa te certi cu mama ta in privinta baietilor nu este un lucru bun. Vorbeste cu ea, vezi care sunt motivele pentru care nu il place pe prietenul tau, poate o faci sa isi schimbe parerea sau poate te face ea pe tine sa iti schimbi parerea.Stii si tu, niciodata nu reusesti sa cunosti o persoana indeajuns de bine incat sa ai incredere deplina in ea. Poate mama ta stie despre el ceva ce tu nu stii sau poate a intervenit varsta in acest conflict. Poate ea considera ca nu ai varsta potrivita pentru un prieten sau poate intre voi e o diferenta de varste foarte marehappy. Daca ai peste 16 ani este ok sa ai un prieten, esti adolescenta etc insa 14-15 ani nu mi se pare varsta potrivita pentru a fi intr-o relatie.Pana la urma, daca mama ta o tine una si buna pe a ei, nu ai incotro decat sa te desparti de prietenul tau, oricum, vei intalni multi alti baietiwinking.Bye!

| JustRoxanne a răspuns (pentru LifeIsColour):

Am 17 ani, dar mama tot considera ca nu sunt destul de mare sa am prieten ceea ce mi se pare absurd straight face

| LifeIsColour a răspuns (pentru JustRoxanne):

Mai,sincera sa fiu, esti la varsta potrivita, ai putea avea un prieten in toata regula.La 17 ani mai toate fetele au prieten, iar asta inseamna ca motivul pentru care mama ta nu vrea sa stai cu acest baiat este altul, nu varsta.Eu zic ca in continuare, sa vorbesti cu ea ramane cea mai buna optiune.Vezi ce o deranjeaza, poate poti face ceva in privinta asta si o poti face sa isi schimbe parereawinking. Totul depinde de tine, insa nu incerca sa o faci pe mama ta sa il placa, asta doar daca stii sigur ce fel de persoana este el si ai incredere deplina in elhappy.O zi buna!