| pitikaaaa a întrebat:

Am pus intrebarea si o sa o mai as vrea diferite parerii si raspunsuriiiiii a rog chiar am nevoie de ajutorrsad nu stiu ce sa mai fac serios chiar am evoie de voisad. Deci asta`vara am fost cu un baiat si ne.am despartit, bun dupa o luna sau ceva de genu el s-a pus cu o fata.nu stiu cat a stat cu ea si cum stiu ca el a r un mass cu "solo oferte?" sau ceva de genu si eu i.am zis "buna" si am inceput sa vb si l` un moment`dara ma intreaba el "te oferi uh?" si prima oara am refuzat si tipu a insistat si m.am pus cu el(fiindca am tinut enorm l` el). Bun primele zile totul a fost ok dupa 2-3 zile se baga fosta lui gagica si imi zice mie "auzi uh sa il lasi ca e al meu si eu in l` el " si mai multe mult mai multe. Dupa a iesit scandal si ea ca sa se pun iar cu el ii zice pe mess"daca te pui cu mine ma f*t cu tine" si na cum sa refuze baiatu` asa ceva. Buun dupa 3 zile aflu ca el ma iubeste si ca s-a pus cu tipa aia doar ca ea tinea l` el si eu(eu nu i.am zis niciodata te iubesc sau ceva de genu, nu imi place dar in sufletul meu il iubeam) si... oarecum noi ne.am impacat si tipa iar s. a bagat si a iesit urat... acum ce sa fac va rogggggg sfaturi nu il pot lasa. si el mi. a zis ca ma iubeste si ca pe mine nu m.ar f**e asa cum a facut cu restul exact asa mi. a zis:X il iubesc si.:X

Scuzati greselile dar plang si nu vad calumea butoanele si nici nu merge bine tastatura:* dau ce vrei voi doar ajutati-m; a

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Dupa cum se vede ti mult prea mult la el ca sa il lasi. Te inteleg. Primul pas ar fi sa porti o discutie deschisa cu el in care sa iti expui punctul de vedere in legatura cu impacarea lui cu fosta doar pentru sex. Poate este vorba de mai mult decat sex.
Ii spui clar : una din doua si punct ca sa stie ce are de facut, altfel o sa suferi si tu si el.
In al doilea rand ar trebui sa te cam certi cu fosta dar numai dupa ce el alege cu care vr sa ramana. Daca esti tu aceea, mai bine ii spui ca nu este loc pentru 3 persoane intr-o relatie si ca ea nu are ce cauta in ea. Ii spui ce a decis si el.
Bineinteles ca pentru asta este nevoie sa fi absolut sigura daca el te iubeste intr-adevar si nu este decat asa.de fatada.
Calmeaza-te si cel mai important nu face nimic in momentul de fata pentru ca esti foarte tulburata.
I-ati 2 zile si gandeste-te neincetat daca intr-adevar il iubesti, daca merita si daca o sa fiti fericiti dupa.
Daca te intelegi bine cu mama ta si ai o relatie stransa cu ea ar trebui sa discuti cu ea si sa ii ceri parerea in legatura cu problemele tale. S-ar putea sa te ajute mai mult decat crezi.

Totul o sa fie bine. Nu arata acum ca esti slaba.
:*
Mult succes! si sper ca totul sa fie bine in viitor.

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Nu se intelege prea bine si nu stim noi acum povestea toata dintre voi dar daca iti face rau ar trebui sa-l uiti.Acum tu stii ce e mai bine pentru tine. Daca te iubeste ar trebui sa-i pese mai mult de tine sau cel putin spune-i ca tii mult la el si daca si el simte la fel?, cel putin sa clarifici situatia si sa nu mai pierzi timpul plangand.pa

| Loka a răspuns:

Waw, ce chestie...stii ce cred eu...probabil fata e geloasa si nu vrea ca tu sa fi cu el si de aceea se tot baga intre voi.eu as spune sa o lasi balta sau na depinde si de ce simti tu, nu am prea inteles ce vroiai sa spui prin anumite locuri

Nu plangeoh go on...totul are rezolvare si doar no fi el singurul baiat de pe pamant.Eu iti recomand sa te distrezi cu prietenii si sa fii veselaoh go on.eu cand sunt trista nu vreau sa arat acest lucru de aceea sunt fericita si zambesc si ma distrez cu prietenii.

Mult Succes

| Tedi_5070 a răspuns:

sadUrataa chestiesad
Cred ca ar trebui sa vorbesti intr-o zi cu el si sa-l intrebi daca te iubeste cu adevarat si daca o sa te astepte cat e nevoie:X
Sper ca ti-am fost de ajutor si aceasta problema sa fie rezolvata:*
Funditabatting eyelashes?