| mihai200 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi thinking cum pot sa scap de timiditate...pot sa spun pana acum ca am iesit cu 4 fete in mai putin de 3 luni si in timpul intalnirii ma chinuiam sa vorbesc si chestii gen adica improvizam ...doar cu prieteni vechi si cu familia ma simt in largul meu dar avand in vedere ca in ultimul timp am iesit cu cateva gasti noi iar in fiecare acelasi lucru stateam acolo nu spuneam nimic, ma simteam prost mai pe scurt.Pur si simplu asta mi-a pus capacul si faza e ca sunt si baiat si eu mereu intr-o relatie trebuie sa fac primul pas dar eu raman pe loc si e cam stresant. niste sfaturi mi-ar prinde bine mai ales ca ma indrept spre 17 ani

Răspuns Câştigător
| Cashlin a răspuns:

In primul rand, multi inainte. Timiditate? Foarte simplu, incepi sa intalnesti persoane noi, cu care iti spui oful, discuti cu ele, va faceti planuri etc. Timiditate este un sentiment. La 17 ani deja trebuie sa descoperi lucruri noi, cum ar fi prietenii. Cand iesi cu o fata, trebuie sa te simti lejer si sa te simti bine, pentru ca pana la urma iesi cu persoana pe care o iubesti. Ii spui ce simti, ce sentimente ai pentru ea si asa timiditatea trece. :*