| VariantaVerde a întrebat:

Am si eu nevoie de un SFAT! Vreau sa-mi fac un tatuaj pe antebrat dedicat mamei mele doarece vreau sa-i arat cat de mult o iubesc si ca as face orice pentru ea dar ea nu este de acord si nu stiu ce sa fac ca sa o conving: (. Ma gandeam ca sa-mi-l fac chiar daca este sau nu de acord si dupa sa suport consecintele. Voi ce ziceti? Funda pentru cel mai bun sfat.

5 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Fă-ţi unul temporar, aşa nu o să se supere foarte tare.
Dar, dovedeşte-i cât de mult ţii la ea prin fapte, sau scrie-i o scrisoare drăguţă, nu ştiu.

| VariantaVerde explică (pentru Deny1333):

Am 17 ani aproape ce scrisoare sa-i scriu? asta e buna pentru fratele meu ca are 9 ani.Multumesc oricum: *

| Deny1333 a răspuns:

Cumpără-i ceva simbolic, atunci.

| soul2soull a răspuns:

De ce sa faci un lucru care vei regreta ca l-ai facut tatuajele nu cred ca este modul incare iti exprimi dragostea

Dragostea pentru parinti o exprimi prin comportamentul tau cu ei si prin actiunile tale

| VariantaVerde explică (pentru soul2soull):

Stiu asta da nu cred ca voi regreta ca mi-am facut acest tatuaj deoarece e dedicat mamei nu unei iubite.Multumesc pentru sfat.