| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Am 17, 5 ani si daca fac 18 ani si am auzit ca fac cerere pentru alocatie.Deci eu pot sa imi fac propriul meu card?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Când o să fii major nu o să mai ai nevoie de acordul părinților pentru a-ți face un card.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Adica daca fac propriul meu card o sa am alocatia pe el? Mama spune sa nu imi fac ca imi ia comision

| Andreeush a răspuns (pentru NYØ2002):

Asta depinde de banca la care îți faci cardul.

| zaratu a răspuns:

Da iti poti face card singur cand o sa devii major si iti poti pune alocatia pe card si la comision depinde de banca intrebi inainte sa iti faci actele pentru card