| ionuc13 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare:am auzit recent despre cloud gaming.Ce este acest lucru si la ce ne ajuta?

2 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

De ajutat nu te ajuta la nimic, ca pina acum n-am vazut un game de pc care sa ajute la ceva, cat despre ce este: jocuri de tip server-client care folosesc tehnologii cloud.

| hypentakill a răspuns:

Ne ajuta in gaming prin faptul ca nu va trebui sa ne comstruim un pc scump daca nu avem bani ci vom putea sa facem streaming de pe un server la acel joc direct pe un calculator, laptop sau tableta (nVidia Grid de exemplu).