| BogdanTKDw a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma framanta de cativa ani!
Imi place mult de o fata si o iubesc dar imi este teama sa ii spun adevarul!sad
Prietenii mei tot imi spun ca ar fi bine sa ii zic adevarul dar eu nu pot face asta, de fiecare data cand o vad ma simt "ciudat", adica daca incerc sa ii zic ca o plac, dar parca inghet!
Si nu pot sa ma gandesc la altceva decat la ea tot timpul!
Imi petrec mult timp cu ea deoarece suntem prieteni buni din clasa a V-a!
Si nu stiu de ce dar de pe clasa a 8-a imi place de ea, acum suntem intr-a 10-a!
Amandurora ne plac aceleasi carti si aceleasi filme, si intotdeauna cand spun ceva amuzant ea zambeste sau chiar radebig grin, oricum intelegeti ce vreau sa zic!
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Sa imi fac curaj si sa ii zic adevarul sau sa gasesc alta solutie?

Dau funda primului raspuns cat de cat interesantbig grin!

Răspuns Câştigător
| Hollywood a răspuns:

Salut bogdane,ia zi tu cum te-ai simti daca ea tear intreba daca ai vrea sa fii cu ea si tu vei spune da sigur,si vestea se raspandeste maine te intreaba prietenii: ia zi ma cum a fost? cum ai intrebato? direct? iar tu : ea m-a intrebat.
Intelegi? te-ai simti un pic aiurea ca tear intreba ea,nu da acum inapoi am trecut si eu prin asta,una e sa spui iar alta e sa faci,fa-o acum,sau o sa regreti mai tarziu,sau te trezesti maine ca ea are alt prieten,unu care nu se poate compara cu tine,ii esti superior din orice punct de vedere mai tarziu o sa spuni: Bai ce fricos am fost si iti pare rau
Din experienta mea,am invatat ca fetelor le plac mult complimentele gesturile fine stai relaxat
Cand iesi pe afara cu prietenii si vine si ea, o intrebi ce face o iei de gat etc
nu da acum inapoi, mai tarziu o sa iti pare rau
*scuze pentru greselile gramaticale...

6 răspunsuri:
| kkkmakafull a răspuns:

Eu zic sa-ti faci curaj sa-i spui happy

| Hollywood a răspuns:

Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Capshunyka a răspuns:

Eu zic sa o iei usor asta ca sa iti dai seama daca si ea are aceleasi sentimente pentru tine si eu sunt sigura ca e posibil ca si ea sa te placa daca in prezent nu are o alta relatie.Ai putea sa incepi sa ii faci complimente din cand in cand insa sa fii relaxat si cu zambetul pe buze, de ex cand isi cumpara ceva nou, o bluzita noua de care e foarte mandra ii poti spune in treacat ca o avantajeaza mult culoarea sau pur si simplu ii sta bine, sau ca ai mai vazut cateva fete cu o bluzita asemanatoare insa pe niciuna nu statea asa frumos ca pe ea. Poti sa o consolezi cand primeste o nota mai mica sau ceva de genul tu ii poti spune ca data viitoare sa va descurca mult mai bine sau ca profa i-a dat o nota prea mica. In plus ii poti lua apararea in fata altor baieti sau pur si simplu intr-o in care ea se contrazice cu cineva. Daca e ceva si stiu e faptul ca fetelor le place sa fie protejate in toate felurile posibile. In plus ai putea sa ii faci anumite cadouri, nu foarte exagerate si scumpe ceva mai original sa vada ca intr-adevar vrei si o poti impresiona fara plictisitoarele flori si bomboane la care apeleaza cu disperare toti baietii. Daca aveti aceleasi gusturi ai putea sa ii faci un cd cu melodiile voastre preferate sau ai putea sa o inviti la un film pe care amandoi ati fi bucurosi sa il revedeti si intr-un astfel de moment este probabil sansa sa incerci sa o saruti asta daca pe parcursul timpului ai observat semne ca si ea te place macar putin.Incearca sa fii tu insuti, nu exagera foarte mult pentru ca nu e bine sa pari disperat. Sunt sigura ca te vei descurca foarte bine si o sa fii cu ea pana la urma. Lasa teama acasa si fugi sa obtii ce este al tau. Bafta multa!

| BogdanTKDw explică:

Ms de ajutor hollywood si celorlalti am sa urmez cateva sfaturi ale voastre!

| Pufitza07 a răspuns:

Banuiesc ca i-ai dat de inteles si tu.eu am fost in acceiasi situatie, intr-un final mi-a spus ca e indragostit de o fata foarte apropiata, asta m-a pus pe ganduri iar dupa cateva zile mi-a spus ca poate vreodata o sa inteleg si eu la ce s-a referit.atunci mi-am dat seama ca prietenul meu cel mai bun ma vede ca pe o potentiala iubita, de atunci suntem impreuna si e totul ok.

e posbil sa reactioneze frumos sau nu...gen ca te credea doar un prieten. Dar este un risc pe care trebuie sa ti-l asumi si sa nu mai lasi timpul sa treacahappy