| Maduux a întrebat:

De fapt doua. Daca vreau sa trimit un colet in strainatate, trebuie sa scriu datele (nume, adresa) in limba engleza sau se poate in romana? Si cum trebuie sa procedez mai exact?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Depinde in ce tara trimiti scrii in romana de unde trimiti si unde ajunge apoi pui in engleza de unde pleaca si unde ajunge in caz ca nu e firma romaneasca care trimite coletul strainii trebuie sa vada in engleza ca inteleg limba, daca e in Italia pui in italiana si asa mai departe variaza in functie de tara in care il trimiti. (sa fie adresele bune cu codul postal si un numar de telefon al tau si a persoanei care trebuie sa-i ajunga).

| Maduux explică (pentru mgtow):

Si posta romana face livrari si in europe? Macar spune-mi si mie vreo firma din Bucurestibig grin si sa nu fie prea costisitor. Vreau sa trimit coletul in Croatia.

| mgtow a răspuns (pentru Maduux):

Http://matyexpress.com/ astia sunt cei mai buni numai ca nu stiu daca merg in Croatia de obicei fac rute Romania Spania si retur cu coletele, suni la numarul care il au si te informezi dar prin posta romana sa nu trimiti extern pentru ca ramane coletul facut vraiste http://www.google.es/......tp?/imgres asa i-a ajuns un xbox numai ca acum nu poti citi pe forum.

| Maduux explică (pentru mgtow):

Multumesc frumos!