| Davidoaia a întrebat:

Am si eu o intrebare happy : Poate exista prietenie intre un baiat si o fata? thinking happy

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Mie nu mi se întâmplă.Şi pot spune că am legat destule amiciţii/prietenii cu diferiţi inşi de sex masculin şi o singură dată mi s-a întâmplat, dar nu a durat mult, eu trec uşor peste sentimente. Oricum, nu e neaparat petrecutul timpului împreună cea mai importantă parte, de fapt, nu petrec timp împreună cu ei, vorbesc foarte mult, foarte deschis, despre orice subiect şi asta păstrează oarecum o limită, dar nu ezit să'mi ţin un prieten de mână dacă cere, dacă ne întâlnim pe stradă nu pot spune că stau la 1 metru de el şi îi vorbesc, mă apropii, cot la cot, braţ la braţ, nu mi se pare ceva care folosit prea des să genereze sentimente, că aşa mă ţin uneori şi cu cea mai bună prietenă şi nu se întâmplă nimic.
[Ţin să menţionez că nu'mi place să fac diferenţe între sexe, chiar dacă am o uşoară tentă de dispreţ faţă de sexul frumos, compar ambele cazuri pentru că mi se pare destul de normal să fie asemănări între ele.]
Sayonara!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista relatie amicala cum zici tu sau relatie stabila (cuplu).

| Davidoaia explică (pentru mgtow):

Ma refeream daca un baiat poate fi prieten cu o fata care e si ea frumoasa, si sa fie prieteni f.mult timp, eu zic ca nu se poate happy esti prieten cu ea pana la un punct, dupa cred ca intervine atractia si alte chestii laughingbig grin

| mgtow a răspuns (pentru Davidoaia):

Poate, dar sunt cazuri extrem de rare 0.3% in care ajung sa traiasca o viata intreaga. Nici eu nu mai cred in ceva stabil dar sunt persoane in lumea asta care au sperante apoi sufera si cotinua sa incerce pana gaseste jumatatea. Unele au noroc altele incearca in zadar si nu o gasesc niciodata depinde de soarta si optimismul fiecaruia.

| Davidoaia explică (pentru mgtow):

Pai daca un baiat si o fata sunt fff. buni pr, atunci e indicat ca ei sa fie impreuna, pentru ca asta cauta toti o persoana cu care sa se inteleaga si sa ii fie alaturi happy fetele nu prea inteleg asta si nu inteleg de ce thinking

| UnleashedPsycho a răspuns:

Normal, de ce nu?
Eu nu înţeleg rostul unei relaţii, de aceea prefer să fiu prietenă cu un băiat decât să formăm un cuplu, care nu diferă cu nimic, doar linsul e ceva nou.Pot să ţii un băiat de mână pe stradă şi fără să fii împreună, fetele cum se ţin de mână/braţ? Nu poţi spune despre ele că au alte orientări sexuale, doar că sunt prietene foarte bune.
Sayonara!

| Davidoaia explică (pentru UnleashedPsycho):

Un raspuns interesant thinking dar daca esti prietena cu respectivul si va tineti de mana, mergeti la cumparaturi sa ziic, petreceti mult timp impreuna, cred ca de la un moment dat ajungi sa te indragostesti, si poate iti vine sa il saruti, si de acolo incepe totul happy

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru Davidoaia):

Mie nu mi se întâmplă.Şi pot spune că am legat destule amiciţii/prietenii cu diferiţi inşi de sex masculin şi o singură dată mi s-a întâmplat, dar nu a durat mult, eu trec uşor peste sentimente. Oricum, nu e neaparat petrecutul timpului împreună cea mai importantă parte, de fapt, nu petrec timp împreună cu ei, vorbesc foarte mult, foarte deschis, despre orice subiect şi asta păstrează oarecum o limită, dar nu ezit să'mi ţin un prieten de mână dacă cere, dacă ne întâlnim pe stradă nu pot spune că stau la 1 metru de el şi îi vorbesc, mă apropii, cot la cot, braţ la braţ, nu mi se pare ceva care folosit prea des să genereze sentimente, că aşa mă ţin uneori şi cu cea mai bună prietenă şi nu se întâmplă nimic.
[Ţin să menţionez că nu'mi place să fac diferenţe între sexe, chiar dacă am o uşoară tentă de dispreţ faţă de sexul frumos, compar ambele cazuri pentru că mi se pare destul de normal să fie asemănări între ele.]
Sayonara!

| RomFumSiVanilie a răspuns:

Da, exista! Dar ele de multe ori se `strica` pentru ca unul dintre ei se indragosteste de celalalt!

| iEmonel a răspuns:

Logic .

| annika a răspuns:

Daaaa exista! si e cea mai frumoasa prietenie