| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu poate exista o prietenie intre un baiat si o fata?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate fi ca si eu am prietene dar nu avem o relatie foarte intensa, nu ma comport ca prietena ei de exemplu, la un moment dat te indragostesti atunci ce faci daca ea te face ca un frate?

| T0T a răspuns:

Cine te-a mințit?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nimeni, multi spun asta.
Eu cred ca poate exista.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca n-o baga in seama decat o violeaza cand are el chef. ca asta-i atitudinea ###

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Exista si astfel de prietenii dar mai rar din motive mai mult sau mai putin cunoscute, habar n-am, rar exista prietenii dintre un baiat si o fata, asta e aproape imposibil, depinde acum si de persoanele cu care esti prieten.
Adica daca pe fata respectiva o cunosti din copilarie evident ca nu ai putea sa o privesti ca pe o viitoare iubita in viitor deoarece ti s-ar parerea ciudat si preferi sa o ai doar ca pe simpla prietena si nimic mai mult dar daca ar fi vorba de o fata pe care ai intalnit-o in liceu atunci da asta e altceva pe ea ai putea sa o vezi ca pe o posibila iubita deoarece in cazul asta ar fi destul de OK intelegi ce vreau sa spun?

| PersonajFictiv a răspuns:

Promit ca iti spun cand cresti mai mare.

| BlackRose03 a răspuns:

Cine a zis ca nu se poate?
Daca sunt bff cel mai probabil unul va ajunge sa se indragosteasca de celalalt. Daca nu sunt asa apropiati pot fi doar prieteni.Un baiat vede o fata ca pe o posibila partenera si invers, daca stau si toata ziua impreuna se va ajunge la ceva mai mult. Oamenii sunt programati sa faca...si asta cauta la o persoana de s.ex opus.
Acum cativa ani eram prietena cu un coleg de clasa.Stateam toata ziua impreuna cat eram la scoala, am fost bff, dar am ramas doar prieteni.Deci da, o fata si un baiat pot fi doar prieteni, chiar bff.Nu e imposibil, dar multi gandesc prea departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu am fost și voi fi de părere că nu prea există o prietenie între două persoane de sex opus. La un moment dat, unul dintre ei, sau în cazuri fericite, amândoi, vor prinde sentimente.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu e baiat.

Răspuns utilizator avertizat