| Andradda a întrebat:

Am si eu o mare problema.
Am 14 ani si in 9 luni ma mut in Italia, adica cand voi termina clasa a 8.
Cei care au stat acolo sau stati va rog sa'mi spuneti cum e acolo.
Scoala, invatamantul, oamenii tot. Sunt ca la noi baluri sau ceva in gen?
Ma simt foarte ciudat de cand am aflat vestea, adica eu imi faceam planuri sa intru la liceul care il doresc eu, sa particip la Miss Boboc, sa intru intr'un grup la nivel de judet si multe alte planuri pe care si le face oricine.
Ma doare sufletul sa stiu ca trebuie sa'mi pararesc prietenii, familia, amintirile, hobby'urile si sa plec.
Va rog sa'mi spuneti cum e acolo, in cateva cuvinte. Credeti'ma sunt distrusa sa stiu ca am sa plec.

3 răspunsuri:
| anonima20 a răspuns:

U stiu cum te simti.sh eu m-am mutat vara asta aici in it...a trebuit sa imi las prietenii.sh tot 14 ani am.sh nu cunosc pe nimeni.da o sa incep scoala sh o sa-ti povestesk totul.ok?puppy dog eyes

| anonima20 a răspuns:

Da prin ce zona te muti:d?

| ѕєñσяιтα a răspuns:

Buna.
Si eu ma mut in Italia, vara viitoare.
Din cate am auzit eu, de la cunoscutii, prieteni, este bine acolo.
Invatamantul este mai usor, nu te stresezi atata.
happy
Oamenii, sunt foarte cumsecade, nu ca si la noii, te vede si incepe sa te ia la bataie.
Nu stiu sa se faca baluri, dar cred ca la fiecare terminare a anului scoalr, se face cate o petrecere.
big grin
Sper ca te-am ajutat! happy