| diva1223 a întrebat:

Am si eu o mica problema.Am 18 ani si 1, 75 cm inaltime.Imi plac foarte mult papucii cu toc! Problema este ca iubitul meu are aceiasi inaltime ca si mie poate e cu 2-3 cm mai inalt.Cand imi pun tocuri sunt mai inalta ca el si mi se pare ca suntem caraghiosi! Ce pot sa fac? Oare chiar suntem caraghiosi? Nu vreau sa renunt la tocuri pentru ca ador sa port si nici iubit mai inalt nu vreau pentru ca il iubesc enorm...

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Diferenta -o sa fii tu mai inalta cu 2-3 cm, ceea ce cred eu ca e putin sezizabil. Nu te priva de anumite lucruri. Daca voi puteti sa traiti cu asta, cu atat mai mult o sa poata si cei de pe strada. Dar nu prea au ce cauta ei in povestea asta, oricum ar fi

4 răspunsuri:
| Daniella13 a răspuns:

Uite aici ajutor : )) daca intr-adevar il iubesti nu are de ce sa ti se para "caraghios". Iubitul meu e chiar putin putin de tot mai micut ca mine in inaltime nu ma gandeam nicicand ca vom fi impreuna dar a fost sa fie.Nu regret si nici nu am de ce. Da. poate la inceput simteam si eu ceva in genul tau dar nu din cauza sentimentelor mele. ci a celor din jur; Treptat s-au obisnuit si ceilalti asa cu noi vazand ca inca rezistam indiferent de inaltime, ani, aspect fizic si asa mai departe asta chiar nu conteaza atat timp cat tu esti multumita si te simti bine alaturi de el. daca vrei sa porti tocuri, poarta!

| Roby67 a răspuns:

Eu am 190 si sotia mea are 150 si totusi nu suntem "caraghiosi". De ce sa fie la voi altfel?

| iulian2260 a răspuns:

Experienta ultimilor ani a dovedit faptul ca nu este nimic anormal ca femeia sa fie mai inalta decat barbatul.cat timp intre voi exista ceva care va apropie nici o problema. daca iubitul tau nu este deranjat de faptul ca tu esti putin mai inalta decat el, totul e ok. eu unul ca barbat nu as fi deranjat de acest fapt.

| zombyepie a răspuns:

Problema ta se leaga exclusiv de mentalitatea romanilor (si-am sa ma opresc aici ca altfel incep sa jignesc compatriotii)
Nu este nimic in neregula. Discuta cu el. Daca il deranjeaza, gasiti o solutie. Daca nu, n-ai treaba. Ar trebui ca oamenilor sa nu le mai pese de ce crede vecinu si "despre ce se vorbeste in sat". Ar trebui ca cei care fac asta, sa-si ia o viata, sau sa se autocritice.