| Mihai543215 a întrebat:

Am si eu o problema. Aseara am baut si am amestecat ca bou' vin whisky vodka si tequila... si acu ma doar rau capu si am stare de greata. degetele pe gat mi le-am bagat si am luat si un paracetamol... ce pot sa mai iau sau sa mai fac sa scap?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bun „cocktail-ul" pe care l-ai băut, însă așa cum ai spus și tu, nu trebuia să le amesteci pe toate.
Bea un suc proaspăt de mandarine/portocale, sau prepară un decoct din 50 gr coajă de banană în 250ml apă, și bea-l pe parcursul zilei. De asemenea, pentru a evita senzațiile de vomă sau arșița, cumpără câteva mandarine și mănâncă din 3 în 3 ore câte o jumătate.
Pentru durerile de cap recomand cafeaua cu sare.
Baftă!

| DNSK a răspuns:

Nimic! nu manca greu.azi tine=o pe paine prajita cu ceai! sau ceva usor! baga in u lichide! multe! supa multa, sucuri! pana maine nu mai ai nimichee hee ce sa fac daca toti vi's zei sambata seara pe la chefuri in prezenta fetelor si a 2 zi va plangeti pe net k nu mai puteti de rau si se sfarseste lumea?

pentru ce dracu ai luat paracetamolul?! ii vb de alcool etilic nu de raceala

| Daea a răspuns:

Pff, da' ai baut, nu gluma big grin
Mananca putin, dar sa fie ceva usor(nu dulce), si incearca sa dormi...
Sanatate!