| Otto19 a întrebat:

Am si eu o problema rolling on the floor ca toti
Nu pot sa mai dorm noaptea adorm pe la 5 dimineata asa m-am invatat si vreau sa ma dezvat
ce sa fac sa adorm?

5 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

Culca-te la 5, trezeste-te la 9 si stai asa pana pe la 22 seara, cand o sa fii rupt. O sa dormi ca lovit in cap. Mai baga si niste miscare in intervalul asta de timp. Succes!

| crazypop a răspuns:

Salut, poti face miscare pe la 8 bea o cana de lapte inainte cu vreo ora doua sa adormi deci practic pe la 9, 10 si vei dormi linistit si inca o chestie sa nu dormi dupa amiaza mai mult de 20-30 de minute si nici dupa ora 4 fiindca nu o sa te mai poti culca seara, multa bafta vointa iti trebuiewinking

| aXy99 a răspuns (pentru crazypop):

Fals. Si eu fac multa miscare, beau lapte seara si...DEGEABA.

| MrWZJ a răspuns:

Aparent nu faci nimic care sa te oboseasca fizic sau psihic.
Acum cateva saptamani lucram de 2 luni (cu o zi pauza) incontinuu, 14 ore pe zi + stres din cauza banilor, a masinii etc.
Crede-ma ca atunci cand ma asezam in pat, adormeam intr-un minut maxim.

__________________________________________________________________ Pe mine ma gasesti pe YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEXCL4y9MfbEFDpMHwe3HNA

| cezarenache a răspuns:

Dacă adormi la ore atât de matinale, poți încerca să călătorești puțin cu avionul, sau să te preocupi de ceva anume. Ritmul circadian este important să fie menținut, astfel înjcât să oferi oragenlor tale timpul necesar regenerării pe parcurs de noapte.