| babyangel a întrebat:

Am si eu o problema.cand intru la hi5 mi se blocheaza si apare:
"A script in this movie is causing Adobe Flash Player 10 to run slowly. If it continues to run, your computer may become unresponsive. Do you want to abort the script?

yes or no"

ce sa fac ca sa nu mai apara chestia aia?

31 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Si mie imi apare big grin
cred ca e de la hi5 confused

| madalicious a răspuns:

Si eu care credeam ca am probleme cu calculatorul!straight face
Serverele astea devin bune de nimic de la cate schimbari le facestraight face

| daii a răspuns:

Si mie imi apare. dar credeam ca e de la minebig grin.
Sper sa se rezolve in curand.

by daiiwinking

| LoveMusic a răspuns:

Am citit raspunsurile celorlalti si tin sa spun ca mi`se intampla la fel.
La inceput credeam ca aveam probleme cu Adobe Flash Player.
Dar de fapt e vreo defectiune de la ei.
E deranjant pentru ca nu apare doar 1 data. ci de mai multe ori.
Sper sa se rezolve cat mai repede!
Daca aflati ceva. de ce apare. va rog anuntati`ma si pe mine happy

| Antrax a răspuns:

Hi5 o ia la suflet si mie mi se intampla la fel

| Marii a răspuns:

Si mie-mi apare, nu stiu din ce cauza. Sper sa se rezolve. :-l

| viatadecacatt a răspuns:

Off si eu care credeam ca numai mie mi se intamplaangry. cred ca e o problema cu scriptul hi5ului sper ca o sa se rezolve cat mai repede.

| CosteaVlad a răspuns:

La fel mi se intampla si mie. problema asta apare numai pe hi5 am observat, si cred ca toti cei care folosesc hi5-ul intampina aceasta problema. Am 2 sisteme de operare in PC instalate ieri si 4 browsere, si din toate mi se intampla acelasi lucru cand intru pe hi5, se blocheaza din 20 in 20 de secunde. Deci e clar ca e de la ei. Referitor la rezolvarea problemei, am citit pe net ca in Firefox se pot face anumite modificari pentru ca browserul sa nu mai incarce acel script care blocheaza flash player-ul, dar mi-am prins urechile big grin. Eu unul nu ma mai complic si astept relaxat sa se rezolve de la sinehee hee. Acuma asta e. n-om crapa cateva zile fara hi5. big grin laughing.

| NimeniAlta a răspuns:

Si mie imi apare chestia asta. o fi o problema de la serverul hi5uluithinking

| Paris a răspuns:

Si mie imi apare, cu siguranta este o problema dintre ale lor. Eu deschid hi5 cu mozilla firefox, si cand am incercat cu explorer, nu mi-a mai aparut chestia aceea si nu s-a mai blocat. dar cu siguranta e de la ei, trebuie sa mai asteptam si se va reface

| Ea.e. a răspuns:

Si mie imi apare

Eu dau da si astept 10 sec si se deblocheaza... da se repeta mereu

E insuportabil

| NoNameToday a răspuns:

La fel e si la mine...chiar ma intrebam daca e de vina calculatorul.laughinglaughing. sa speram ca o sa se rezolve.:X

| betty17 a răspuns:

Si mie imi apare doar ca eu am Adobe Flash Player 9laughing
eu dau yes si umblu in continuarebig grin

succes

| blunts a răspuns:

E o eroare sau ceva de genu o sa se rezolve... sper ca ma enerveaza

| Dediii. a răspuns:

Si miiiiiiiiiiiie!
Deci in concluzie iar ne-o trage hi5'u yawn

| NattyMadda a răspuns:

Stai linistita...se rezolva.si la mine apare, si din cate am citit sunt mult la carele apare. dar trecehappy

| .LoLo. a răspuns:

Este o defectiune la hi5. i legatura cu "Adobe Flash Player 10". da'i "yes". dar este enervant sa dai la fiecare pagina "yes"hee hee. o sa se rezolve in scurt timp.winking

| Ciprian Ionut a răspuns:

Hai ca vad ca stati de vorba aici dar nici nu va interesati sa vedeti cum s-ar putea "combate" asta laughing
1. Internet explorer : click pe tools --> manage addons --> click pe toolbars & extensions --> click pe shockware flash objects --> click pe disable
2 in firefox : click pe tools --> options --> aplications --> shockwave flash --> alege always ask
3 opera : tools --> advanced --> content --> debifeaza enable plug-ins --> ok
4 netscape : nu folosesc din pacate pentru asta trebuie sa va informati
problema este ca daca faceti asa nu o sa mai arate, atunci cand intrati pe site, animatiile flash... adica ceea ce provoaca eroarea. Sper sa va fie de folos. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si... mie mi se intampla la fellaughing...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este de la Advertisment-ul de pe margine.acela pare a fii problema desi nu sunt sigur. dar reclamele se mai schimba odata cu reimprospatarea paginii. iar aceasta eroare imi apare numai cand acea "reclama" apare pe pagina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aiceea ca sa intelegi despre ce e vorba(e scris in engleza) http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15512.html
P. S din cate am inteles e din cauza reclamelor ce apar in numar mare pe hi5, asfel din aceasta cauza se blocheaza hi5-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...si pe mine ma scoate din saritex(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla...de vreo 2 zile.ma seaca pentru ca nici bine nu intru si buf chestia aia. dau yes si dupa iar sad... sper sa se rezolve in curandbatting eyelashes pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel... sper sa se rezolve cat mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi apare chestia asta si ma enerveaza.
La inceput credeam ca am probleme cu pc...
Si pc l`am reformatat acum o luna...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi apare chestia asta si ma enerveaza.
La inceput credeam ca am probleme cu pc...
Si pc l`am reformatat acum o luna...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti atenti. e din cauza la mica publicitate oferita cu ajutorul programului adobe flash player. e o anumita reclama cu 3 ferestre daca a'ti observat, si din cauza la acel mic anunt se blocheaza, ia sa urmariti cu atentie happy poate exista o metoda de inlaturare a acelor publicitati tongue

Multa bafta! sper sa va fie de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla cred ca se intampla la toti utilizatorii hi5. O sa treaca si chestia asta dar e deranjant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic grav este de la ei de la hi5 stati liistiti nu se va intampla nimic isi va reveni in timp

| aleph a răspuns:

Chrome: meniu[cheita] optiuni > in culise > setari privind continutul > dezactivati plugin-uri individuale > flash > dezactivati. sa vedem ce se intampla.