| SpuFF a întrebat:

Am si eu o problema. COlegii mei sunt prieteni mei, desigur. dar nici unul nu e prieten adevarat. Decat colega mea de banca cu care ma inteleg mai bine. Dar ea mereu ma lasa balta la o alta colega cu care am fost odata prietena. Ma rog. Colega de banca e geloasa pe mine daca stau si vb cu alte fete din clasa. Daca stau intr-o pauza cu altele si nu cu ea. face ancheta. Si i-am explicat ca eu nu vreau sa stau cu ea si cu fosta mea prietena, deci nu pot sta singura si stau cu alte fete. si a a zis ca asta e, ca trebuie ca comunicam bla, bla, ca o sa stea mai mult cu mine. I-am zis ca nu e fortata sa faca asta, dar sa imi zica daca mai vrea sa isi oboseasca timpul cu mine sau eu sa o astept, sau sa ma duc la alte fete;|

Intrebare: am facut bine ce i-am zis? as dori niste sfaturi, va rog, mersi

Răspuns Câştigător
| DeadAngel a răspuns:

Trebuie sa-i spui ca sunteti prietene dar asta nu inseamna ca nu puteti sta si cu alte fete, baieti, pentru ca seti libera sa vorbesti cu cine vrei si ea nu trebuie sa te judece sau sa fie geloasalaughingdoamne ca nu sunteti un cuplu. spune-i si ca o prietenie consta in intelegere, libertate si loialtate, nu in egoism si judecata.eu ti-am spus ce as face in cazul tau dar fa ce simti si sper sa iei in considerare sfatul meu:*

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai intrunfel ai facut bine intr-un fel nu ai facut bine. Eu am impresia ca ea e o copila cam prostuta, e cam egoista, spune-i ca daca mai vreti sa fiti prietene sa te inteleaga ca nu poti sa alegi intru ea si celelalte... Pana la urma sunteti doar amice, daca erati layzby putea sa fie geloasa din motiv de infidelitate, dar asta bine inteles ca e o gluma... Ii spui cum am zis eu mai sus. Sper ca te-am ajutat, funda? Plzz

| Mangoo a răspuns:

Salut!

Personal, nu cred ca tu ai prieteni pe la scoala. Toti stau cu tine, cand vor. Acum tu incerci sa stai cu toata lumea si devii prea "disperata". Adica ar trebui sa vorbiti si sa rezolvati problema. Si ai facut bine ce i-ai zis.