| DJSkillzPhiladelphia76ers a întrebat:

Am si eu o problema cu pc..de ieri uneori se opreste din senin dar nu-mi dau seama de ce. poate fii de la ventilatorul suprasolicitat?(mentionez ca la mine pc sta deschis toata ziua)

4 răspunsuri:
| florin193 a răspuns:

Trebuie schimbata pasta termoconductoare de la procesor, dar trebuie sa faca chestia asta cineva care se pricepe la pc-uri

| zendor a răspuns:

Cred ca ai un fel de virus care iti da shut down cand deschizi o apicatie anume sau poate s-a ars un ventilator si cand ajunge la o anumita temperatura ridicata se inchide

| Believed a răspuns:

Cred că din cauza caldurii, mai ales că e deschis toată ziua. Mai închide-l.
O seară bună!

| marinel1952 a răspuns:

Daca se opreste cand functioneaza mai mult si se infierbinte procesorul, poate sa se opreasca si la racire porneste din nou.Trebuie vazut daca ventilatorul de pe procesor are turatia corespunzatoare si daca nu e plin de praf radiatorul de pe procesor.