| Georgiii2000 a întrebat:

Am si eu o problema. De multe ori, mai ales dimineata inainte de scoala imi este rau. Am o stare de greata. La inceput am crezut ca este din cauza ca nu mananc dimineata si am inceput sa manc si dimineata putin dar este la fel. Ce credeti ca am? Eu m-am gandit ca lipsa de vitamine. Aveti vreo idee cum as putea sa imi treaca aceasta stare?

4 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

O am si eu in aproape fiecare dimineata aproape. Poate fi pe baza de stres, poate fi pe baza de oboseala. Incearca cu putina lamaie in apa dimineata, spala-te pe dinti seara inainte de culcare putin mai mult ca de obicei, mesteca guma. Eu am fost si la medic si iti sugerez sa te duci. Eu mai am probleme pentru ca merg cu masina in fiecare dimineata si din cauza oboselii+ mirosul de masina imi induce o stare de rau. Mi-a prescris ceva pe baza de plante, presupun ca si tie o sa iti dea la fel. La mine mai mergea si daca ieseam putin pe balcon si respiram aer proaspat.

| Roxana0606 a răspuns (pentru Roxana0606):

Sau cand coboram din masina ma plimbam putin si imi trecea. Nici eu nu mananc dimineata si nu e o paguba. Unele persoane chiar nu pot manca dimineata.

| Ađrian90 a răspuns:

Ai putea merge la un medic şi o să-ţi confirme ce ai. Ştiu multe persoane care vomită dimineaţa, dar nu m-am interesat să văd ce au. Ar fi ok să vizitezi un medic, nu te costă mult şi o să găseşti rezolvarea. Succes!

| Anonima130699 a răspuns:

Pai o ai si in timpul zilei sau doar dimineata? daca o ai uneori si in timpul zilei ori e de la menstruatie( e neregulata) ori (daca ai mai avut contacte sexsuale neprotejate) s-ar putea sa fi insarcinata! Mai bine ai lua un test de sarcina nu costa mai mult de 10-15 lei!