| anonim_4396 a întrebat:

Am un baiat in clasa(eu sunt baiat), care de fiecare data cand vorbesc cu o anumita fata, vine la mine si ori incearca sa ma indeparteze direct(adica sa ma ia de gat si sa ma duca la usa sau sa ma intrebe de o tema) sau indirect (adica, daca feta are o problema se ofera el sa o ajute, chiar daca a vazut ca asta faceam si eu si o faceam chiar bine sau alte chestii enervante).
Ultima data mi s-a intamplat zilele astea cand dupa un test am rugat-o pe fata sa ma ajute sa pricep ceva, acolo unde am gresit si cum explica ea, vine baiatul si se da putin in spectacol(P.S. ii place de aceea fata) si apoi a inceput ma ajute cam obligat si neinvitat, ceea ce a facut-o pe fata sa se simta in plus si sa plece.
Intrebarea e: se simte invidios ca vorbesc mai mult cu acea fata decat el sau simte ca o pierde?

P.S. ne cam batem pe aceeasi fata.

Scuze categoria, daca nu este cea potrivita

4 răspunsuri:
| Kumiko19 a răspuns:

El o place, si te simte pe tine o amenintare. :3

| DaWTF a răspuns:

Si ce pot face, ca devine enervant?

| Cryss111 a răspuns:

Am avut si eu de afacere cu așa ceva sa ști ca el se simte amenințat ii e teama ca ii poți lua fata...

| DaWTF a răspuns (pentru Cryss111):

Si ce pot face, ca devine enervant?
Ma ocup mai intai de fata si apoi de baiat sau invers?