| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Am un coleg de care m-am îndrăgostit până peste cap de 4 ani de zile și nu știu dacă el mă place sau nu. Stă și cu colega lui de banca dar parca sta o zi întreaga de școala și cu mine, cu amandoua se comporta la fel, acasă pe whatsapp vb o grămada. Cum aș putea sa imi dau seama dacă el ma place?

Răspuns Apreciat de Editori
| Mynameis93 a răspuns:

Aici e puțin ciudat. În primul rând, sunt 4 ani la mijloc. I-ai dat vreodată vreun semn că-l placi? Aici sunt 2 situații: ori e prea timid, ori chiar nu te place și te considera doar o bună prietenă.
În al doilea rând, dacă nu i-ai spus până acum, înseamnă că și tu ești timidă rău. Încearcă să vorbești cu el, să rezolvați situația. Îți țin pumnii, mult noroc #pup

| Geanina_Chirila_1982 explică:

Stie că îl plac

| Mynameis93 a răspuns:

Și ați vorbit despre asta?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vorbeste cu tine deja acasa mult e un semn ca macar ii place compania ta. Du si tu discutia usor la alt nivel, baga un flirt subtil, arata-i de exemplu ceva event de la tine din oras siintreaba-l daca vrea sa mergeti impreuna, mai poti chema si o prietena/colega ca sa nu para asa evident.

| Andreeush a răspuns:

Dacă în 4 ani de zile nu ai reușit să vorbești cu el atunci e nasoală situația.
Dacă el nu a făcut niciodată primul pas în acești ani înseamnă că nu te place.
Oricum vorbește cu el, nu mai pierde timpul aiurea.

| xZeRo a răspuns:

În primul rând, fii atentă la privirea lui şi vei afla adevărul.

| BUNNYMAN a răspuns:

Încearcă sa deschizi conversații mai perosonale.
Și să vorbești despre baieti, sa îi spui care este tipul de fata de care îi place etc...
Întreabă -l daca are un "Crush".

| Maurasc a răspuns:

Nu merita sa suferi 4 ani intrebandute dacă acel băiat te place. Eu dacă plac le cineva, ma uit des la el. Vezi daca și el te țintește cu privirea în timpul orei sau în pauza. Fai cu ochiul, trimite-i poezii de dragoste și inimioare sau încearcă sa te apropii de el cât mai mult. Și vezi ce face. Asta este doar ceea ce cred eu ca ar trebui sa faci, dar sunt și șanse mari sa ma înșel. Succes!

| los1 a răspuns:

Spune-i ca il placi fata in fata, nu prin mesaje, iar daca nu te place, nu e sfarsit de lume, mai sunt atatia baieti happy