| Junior93 a întrebat:

Am un memory stick nou nout de 32 gb si am vrut sa pun un film de 6 gb sau un joc de 5 GB pe el dar imi spune ca nu are destul loc... Ce sa fac? Am vazut ca cei care au Windows Xp il formateaza in format NTFS si scapa de aceasta problema, dar eu am windows 7 pe calculator si nu merge asa!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu contează ce s.o. ai ca să formatezi un disc. Dacă nu merge cu format din window$, poți încerca un utilitar.
Oricum, pe un disc formatat FAT poți pune fișiere de maximum 2 GB.

| peperonies a răspuns:

Deschide un cmd si scrie format x: /fs:ntfs unde x e litera de la stickul tau.