| neostarca a întrebat:

Am un prieten care are o gluma cu "da mi gift pe fortnite" desii nu ma joc si devine violent da cu pumnii in mine tare desii stiu ca e o gluma ce pot sa fac? daca il spun nu ii pasa ba o sa dea mai tare si ma gandesc daca sar si eu la bataie iese urat, ce ziceti sa fac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i sa termine cu asemenea "glume", nu este nimic de ras in faptul ca te loveste.
Intreaba-l daca i-ar conveni sa faci si tu la fel si el sa-l considere o gluma.

| dullcat a răspuns:

Buna.Gluma apare cand ambele parti rad dupa ce una din ele a spus ceva mai mult sau mai putin amuzant. Eu cred ca niciunul din voi nu radeti, mai ales tu, deci comportamentul acesta e de neam prost.Detaseaza-te de astfel de oameni care au probleme cu socializarea si raspund la multe tragand pumni, caci adesea ele vor escalada pe viitor.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu știu ce fel de prieten îți este el pentru tine și te considera el da sa ști ca nu face bine.

| oricealtceva a răspuns:

Spune-i ca a murit fornite-ul de mult frate, iar pe lângă asta explica-i ca nu-i ok ce face si l-ai mai putea întreba cum s-ar simții el dacă ar fi în postura ta. Spor?