| anonim_4396 a întrebat:

Am vreo 2 vecini care au în curte câini agresivi de pază, au gardurile foarte scurte și sunt ușor de sărit pentru animale, de câteva ori au sărit și au atacat diverși oameni. Au sunat niste vecini la politie, dar animalele astea tot acolo au rămas. Ideea e că vreau să umblu în buzunar cu o armă pentru apărare gen baston telescopic sau eventual un briceag. Știu că nu este legală purtarea de arme, dar decât să fiu muscat sau chiar ucis mai bine așa...am cu ce să mă apăr. Întrebarea este: ce pot păți dacă mă ataca un câine, iar eu prin autoapărare îl lovesc și se ajunge la moartea lui?

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Nu patesti nimic. Ce draq sa patesti? sunt carti care te invata ce sa faci cand ataca cainele. Il apuci nu sh cum de labe sau il prinzi de maxilar si-i cracanezi gura pana se rupe. E bun si bastonul telescopic, sunt bune si cutitele alea de la decathlon, care intra in coaja aia de lems casa nu te tai. dar mai bun e un
salam happy sau niste felii, daca sunt mai multi
Cica mai sunt niste fluiere ce scot niste sunete mute, unii spun ca functioneaza, le aud doar cainii. Ai putea sa cumperi unul incerci pe un catel dragut, vezi cum reactioneaza happy