| ALEXme_4367 a întrebat:

Amic/Prieten
Anu asta am cunoscut o fata la liceu cu care m-am imprietenit, dar vreau ceva mai mult. Ea mi-a zis ca ii place de altu inainte de a o intreba daca vrea sa fie cu mine... si mia mai zis ca nu vrea sa faca ceva in legatura cu asta ci doar sa il uite. S-o intreb daca vrea sa fie cu mine?(sunt un pic mai plinut)

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Mai intai trebuie sa incerci sa o cuceresti. O cunosti deja stii ce preferinte are in materie de flori & cadouri.Asa ca impresioneaz-o in stil clasicsmug
Iar daca te va refuza, sa nu pici in depresie.Nu e vina ta, e a ei pentru ca nu a avut inteligenta necesara sa descopera adevaratul tau caracter.Sa nu uiti asta

| Africanwitch a răspuns:

Nu o lua asa brusc. Mai intai las-o sa-l uite pe acel tip. Iar apoi ii poti da semnale mai discrete cum ca o placi.
Si totusi exista posibilitatea ca e afland ca tu o placi sa nu mai vrea sa fiti nici amici. Sau poate lucrurile nu vor mai sta ca inainte.
Eu zic ca nu e o idee buna sa o intrebi avand in vedere ca ei ii place de altul, cel putin nu deocamdata.