| carla_2441 a întrebat:

Amsi eu o intrebare cum sa nu mai imi rod unghiile?

3 răspunsuri:
| alish a răspuns:

Buna, pai gandeste-te ca sub ungii sunt o gramada de microbi (mAI multi microbi decat o toaleta), gandeste-te putin : iti place sa rozi asa ceva? In timpul zile cine stie pe ce prostii ai pus mana, chiar daca te-ai spalat pe maine oh go on tot ai pus mana apoi pe ceva si tiai bagat mana in gura happy. Este chiar jenant mai ales pentru o fata. Unei cunostinte de-ale mele(care rodea intr-una unghii) i-au facut prientenii ei o ``farsa``. I-au scris o poezie despre cum roade ea unghii si au lipito pe panoul scolii.Atunci ea sa simtii atat de prost incat a terminat de ros unghiile.Deci gandeste-te ti-ar placea sa te vada prietenii cand rozi unghii si faci asa ceva?winking
Sper ca te-am ajutat! Bafta!:*

| Dayaniss a răspuns:

Am avut aceeasi problema. dar mama mi-a spus ca atunci cand imi vine sa le rod sa ma gandesc ca este jenant sa fac asa ceva. si ca sa nu ti le rozi. poti za iti dai o forma la ele. si sa faci diferite modele. si cand ai sa vezi ca o sa iti creasca si o sa aiba o forma frumoasa si vor fi ingrijite. nu o sa le mai rozi. Eu asa am facut pentru ca am citit pe mai multe site`uri ca daca le rozi nu iti vor mai creste si ti se vor subtia. nu le vei putea avea mari niciodata.
sper ca te-am ajutat. funda? puppy dog eyes

| Andreea_8844 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te gand ca esti fata si nu sta frumos sa fi cu degetele in gura, dar incearca oja amara o gasesti la farmacie este incolora si costa doar 5 lei si iti garantez ca dc te dai cu ea si iti bagi degetele in gura nu o sa iti mai doresti asa ceva. Succes.