| uchihasasuke09 a întrebat:

Anul acesta am bacul,ce pot face ca sa invat mult mai repede si sa fiu mai motivat? Cate ore invatati pe zi,cate dormiti,luati ceva suplimente, restul zilei ce faceti si cum faceti fata stresului?

2 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Planificarea materiei de invatat. 1, 5-2 ore pe zi de invatat la fiecare materie. 8 ore de somn. Mancare sanatoasa si la timp, miscare zilnica jumatate de ora.

| Anabela777 a răspuns:

Ai putea sa-ti iei un meditator, dand banii pe el te vei simti motivat sa inveti fie ca vrei sau nu si ai putea sa incerci medicamentele emocalm, si memoplus. Dormi 8 ore macar, daca esti neodihnit nu esti eficient si e degeaba pe urma, si invata si tu pe zi cate o ora pentru fiecare materie si aia e.