| alex337 a întrebat:

Anul acesta am bacul! Cum as putea retine mai ușor? Ce as putea face sa mă pot concentra!

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Invata când ești odihnit. Subliniază ideile cheie, iar după ce termini de citit un fragment, fa o recapitulare la aceste idei cheie. Citește intr-un loc unde este liniște, nu există nimic care sa îți distragă atentia. Apoi, după câteva zile fa o recapitulare la ce ai învățat. Gandeste-te peste zi la ceea ce citești sau vorbește despre ce înveți cu un coleg sau membru al familiei. Vei vedea ca îți va fi ușor dacă vei proceda asa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti incepe prin a nu mai pierde timpul pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii atent la ore.Vei vedea ca inveti mai bine din clasa.

| portughezu17 a răspuns:

Invata si lasa serialele.

| alex337 explică (pentru portughezu17):

Nu mă uit la nici un serial!