| IDK98989823 a întrebat:

Anul asta m-am transferat intr-o noua clasa și nimeni nu ma baga în seama ba chiar m-au vorbit de rău unele persoane de acolo.Ce sa fac? Nu mai rezist efectiv stau în banca mea nu vb cu nimeni, ma plictisesc de moarte..Colegii rad se distrează iar eu stau ca mutul..Am încercat sa ma duc sa vb cu unii dar nu stiu cata plăcere le face?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Mai încearcă să intrii in vorba cu ei, alta soluție nu prea ai
Sau măcar fă-ti prieteni in afara clasei, prin liceu

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa inveti sa-i saluti tu primul si sa vorbesti cu ei, ca nimanui nu-i plac oamneii muti, ascunsi, care tac si se prefac ca nu vad si nu aud.

| sierra1 a răspuns:

Ca idee, de ce te-ai mutat?

| IDK98989823 explică (pentru sierra1):

De prost, pentru profil

| sierra1 a răspuns (pentru IDK98989823):

Nu-i bai, tu să fii sănătos!

| dullcat a răspuns:

Cauta sa intri in discutie cu unii colegi prin pauze.Ca fapt divers, e imposibil sa nu te bage nimeni in seama daca te alaturi grupului care se distreaza.Cu colegul/colega de banca ai incercat sa vorbesti mai mult? Stai linistit, liceele din toata lumea n-ar mai exista fara barfa, deci nu esti nici primul si nici ultimul in aceasta situatie.Tot ce trebuie sa faci e sa intorci obrazul.