| David09998 a întrebat:

Aș dori niște exerciții pentru a fi mai înalt.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un sport ca sa poti stimula hormonii de crestere, precum: inotul, baschetul sau voleiul.

| Floridori a răspuns:

Sigur!
Iti modifici gena HMGA2 si...ta-daaam! Ai rezolvat problema.
Pentru a fi mai inalt ai nevoie doar de o copie a genei, nu de doua.In cazul in care ai doua, elimini o copie si ai rezolvat problema.E simplu!

Lasand gluma, nu exista exercitii care sa iti modifice ADN-ul, astfel incat sa fii mai inalt decat esti, sau decat exista posibilitatea sa fii.

Mananca sanatos, fa ce sport vrei si iti place si fii fericit!

| VoidEternal a răspuns (pentru Floridori):

Un pic de CRISPR și cam aia e.

| Floridori a răspuns (pentru VoidEternal):

O sa sune foarte stupid, dar m-am amuzat copios, mai ales pentru ca mi l-am imaginat pe Nusret "Salt Bae" cum presara niste CRISPR pe o "portie" de ADN mai mare si apetisanta.
Sinestezia, n-am ce-i face...

| VoidEternal a răspuns (pentru Floridori):

And just like that, Floareasoarelui26 a ajuns sa fie cunoscuta "on the dark web", as CRISPR BAE.

| Floridori a răspuns (pentru VoidEternal):

La naiba! Tu imi dai idei! Chiar azi fac rost de CRISPR si imi instalez si Tor.

| VoidEternal a răspuns (pentru Floridori):

Nu uita de CAS9. You wouldn't want to... forget your proteins rolling on the floor

| Floridori a răspuns (pentru VoidEternal):

Haide, sa iti spun o gluma proasta.

How do you call a 12 years old protein?
A pretein.

Lame...And yes, I have to make all these bad jokes about chemistry because all the good ones Argon.

| VoidEternal a răspuns (pentru Floridori):

You forgot to drop the mic.

Ok, ok, you win this one but I'll get you on the dad jokes category big grin