| Alin39fn a întrebat:

Salut, ceva exerciții pentru a deveni mai înalt, am 17 ani și sunt mic în înălțime. Îmi puteți da niște sfaturi pe plan alimentar și exerciții care ma pot ajuta în înălțime. Mersi

1 răspuns:
| sparklingqueen a răspuns:

Din cate stiu eu, nu prea ai ce exercitii, inaltimea ta o sa fie pentru toata viata daca ai 17 ani deoarece inaltimea se opreste la maxim 18 ani. Daca chiar vrei sa cresti in inaltime poti sa te interesezi pe google/de la prieteni cum sa faci asta, dar in parerea mea, o cam faci degeaba, stiu ca e ciudat, dar eu acum vreo 3 ani mancam anumite alimente ca sa imi creasca sanii, dar am facut si eu chestia asta cu inaltimea, deoarece voiam sa fiu inalta, consideram ca daca sunt inalta voi arata ca un model, si tot am facut exercitii si am avut o anumita "dieta" si fara rezultate. Daca ai parinti de statura mica nu prea ai ce sa faci.