| Razvan_Lazar_Andrei_2002 a întrebat:

As dori sa stiu daca este un examen mai usor care sa echivaleze examenul de bacalaureat, ala normal, nu la engleza sau tic.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu există.
E alegerea ta dacă dai examenul de bacalaureat ca toată lumea sau nu.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici un alt examen mai usor.
BAC-ul este exmaneul de teminare a liceului, care se da peste tot in lume.
In Romania nu te pune nimeni sa-l dai in engelza, doar la materiile studiate: romana, mate, fizica, chimie, georgafie samd.
Fara BAC nu ai sanse sa te angajeze cineva, decat ca muncitor necalificat.
Nu stiu pe ce lume traiesti tu, daca tu cerzi ca exista examene mai usoare pentru puturosi si mai gerle pentru restul.