| ancdefghij a întrebat:

As putea ramane cu situatia neincheiata doar pentru ca vrea profa? Este vorba de TIC, avem doar o ora pe saptamana si profa ne-a dat un proiect de semestru pe calculator de facut si urma sa ne dea 2 note pe el.Tot semestrul zicea ca nu trebuie sa il prezentam ca se uita ea pe server la el ca nu o sa mai avem destul timp.Ieri nu am fost prezent la ora si acum zice ca ma lasa cu situatia neincheiata pe mine si inca 4 colegi,pentru ca nu l-am prezentat!? Absente am sub jumatatea numarului de ore, deci nu ar putea sa foloseasca asta ca motiv.Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum adica nu iti incheie situatia ca asa vrea ea. Faptul ca nu ai prezentat proiectul e un motiv destul de intemeiat, nu e ca asa vrea ea.

| ancdefghij explică (pentru suntserios):

A zis tot semestrul ca nu trebuie prezentat (am zis si mai sus).