| Tasel a întrebat:

As putea sa imi conving parintii sa ma lase la un prieten acasa? Stiu ca nu e chiar momentul potrivit, insa efectiv afara e frig de acum, nu mai putem sta atat de mult ca inghetam. Am vrea sa ne intalnim si acasa ca ne e dor sa ne jucam, sa socializam. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu putem trăi chiar așa complet izolați... dacă și prietenu tău e destul de ferit nu văd care e problema. Dacă chiar sunteți așa speriați puteți purta amâdoi mască și nu stai prea mult...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este indicat sub nici o forma sa mergi in vizite pe pandemia asta, cand sunt restrictii si toata lumea se fereste sa nu se contamineze, pentru ca pot murii.
Jucati-va online, ca aveti computere!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai puteam dacă discuți cu ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar daca vorbesti serios despre asta, le zici ca totul ar fi ok, si ii intrebi ce ar vrea sau la ce se asteapta de la tine daca te lasa sa faci asta big grin

Doar prin comunicare rezolvi.

| Wr3nch a răspuns:

Pai le explici frumos ce vrei si zici ca o sa porti masca, nu pui mana pe ce nu trebuie, bla bla.

| NarcisIfrim a răspuns:

Te inteleg aceeasi problema am avut si eu.Eu cred ca daca vorbesti cu ai tai si le spui alb pe negru ce se intampla, si ca vrei sa stai cu prietenul.